Linki
Gości
Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości 
Licznik odwiedzin
343078
DzisiajDzisiaj252
WczorajWczoraj307
W tym tygodniuW tym tygodniu1625
W tym miesiącuW tym miesiącu7801
WszystkichWszystkich343078
54.87.128.246

Międzygminnym Konkursie Recytatorsko - Wokalnym "Tobie Ojczyzno" w Raczkach

9 listopada jak co roku uczniowie Zespołu Szkół w Filipowie wzięli udział w Międzygminnym Konkursie Recytatorsko - Wokalnym "Tobie Ojczyzno". W tym roku była to już X edycja konkursu.

Powitał nas  sympatyczny młody człowiek przebrany za niemieckiego okupanta. Zrobiliśmy z nim pamiątkowe zdjęcie, by pamiętać, jakie mundury nosili nasi wrogowie.

Filipów reprezentowało 12 osób. Wszyscy pięknie wykonali przygotowane utwory. Gościom przygotowano poczęstunek, można też było obejrzeć wystawę: " Wielka wojna na raczkowskiej ziemi". Spośród 49 uczestników Konkursu znaleźli się nasi laureaci.

W kategorii: " Recytacja klas I-III" Amelia Panek otrzymała 3 miejsce,

2 miejsce zajęła Ewelina Podbielska w kategorii " Recytacja- gimnazjum"

2 miejsce zajęła Aleksandra Orchowska w kategorii "Pieśń patriotyczna- gimnazjum".

Laureatom serdecznie gratulujemy.

 

Konkurs Recytatorsko- Wokalny "Tobie Ojczyzno"

7 listopada 2014 roku w naszej szkole odbył się Konkurs Recytatorsko- Wokalny "Tobie Ojczyzno". Wzięli w nim udział uczniowie klas od III Szkoły Podstawowej do III gimnazjum.

Zgodnie z regulaminem nagrodzono 12 osób.

Jury w składzie:

Pan Ireneusz Jurczyk,  Pani Renata Pszkowska, Pani  Małgorzata Rant i Pani Anna Ślimkowska przyznało następujące miejsca w konkursie:

Klasy I-III

I miejsce-Panek  Amelia, Sokołowska Oliwia,

II miejsce- Kibitlewska Julia,

III miejsce- Głódź Aleksandra,

Klasy IV-VI

I miejsce- Barszczewski Paweł , Urszula Mentel,  Adam Pszkowski,

II miejsce- Norbert Woźniak

Gimnazjum:

I miejsce- Jurczyk Kinga, Podbielska Ewelina,

II miejsce- Mentel Sylwia,

III miejsce- Orchowska Aleksandra

Wszyscy uczniowie otrzymają dyplomy udziału, zaś wyróżnieni-  nagrody.  Ponadto osoby nagrodzone reprezentować będą Zespół Szkół w Filipowie na Międzygminnym Konkursie "Tobie Ojczyzno" w Raczkach 9 XI 2014 roku. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Szkolnym organizatorem konkursu była Katarzyna Panek.

 

Obchody Dnia Niepodległości - 2014

 

O królewnie Śnieżce i 7 krasnoludkach

 

W dniu 31.10.2014r. uczestnicy Szkolnego Koła Teatralnego wystąpili w przedstawieniu teatralnym pt ,, W świecie baśni”.  bejrzeliśmy spektakl ,, Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków’’ w uwspółcześnionej, nowatorskiej wersji. Uczniowie sami przygotowali sobie stroje i kostiumy. Dopełnieniem ciekawego scenariusza była bogata scenografia i odpowiednia oprawa muzyczna, wprowadzająca wszystkich w tajemniczy, baśniowy nastrój. Scenariusz baśni uczy, wychowuje i bawi. W spektaklu można było usłyszeć pochwałę pracowitości, życzliwości i uczciwości w stosunku do innych, a także zachętę do tego, aby dbać o siebie i zdrowo się odżywiać. Najwięcej radości sprawiło widzom wejście na scenę Czarownicy, słychać było wtedy na sali salwy głośnego śmiechu. Niewątpliwie występ młodych aktorów dostarczył uczniom wielu pozytywnych emocji i przeżyć. I jak to w baśniach bywa- zło zostało pokonane, a zwyciężyło dobro.

 

Turniej piłki halowej kl IV - VI

 

Mistrzostwa Powiatu suwalskiego w FUTSALU Gimnazjum

 

Przyjaźń jak przygoda – edukacja filmowa w Szkole Podstawowej

W dniu 25.10.2014r uczniowie klas IV-VI naszej szkoły byli w kinie Cinema  Lumiere  w Suwałkach na filmie Nicolasa Vaniera ,,Bella i  Sebastian.” Głównym tematem filmu jest przyjaźń  między ośmioletnim chłopcem Sebastianem a Bellą – porzuconym psem, który doznał  wiele złego od ludzi. Sebastian przełamując swój lęk otwiera się na pierwszą w życiu przyjaźń. Zresztą bardzo niełatwą, ponieważ mieszkańcy wioski postrzegają psa jako ,,górską bestię” i ogromne zagrożenie. Owczarek okazuje się jednak mądrym i wiernym zwierzęciem.
Przygodom głównych bohaterów towarzyszą niezwykle wartościowe wątki poboczne - ciepłe relacje międzyludzkie, rodzina, której członkowie wspierają się w trudnych chwilach.
Akcja filmu toczy się w czasie II wojny światowej, w roku 1943, podczas okupacji Francji, w małej, alpejskiej wiosce. Najbliżsi Sebastiana narażają swoje życie przeprowadzając przez granicę w górach ludność pochodzenia żydowskiego.
Film oczarowuje widza niezwykłymi obrazami przyrody- fauny i flory, przepiękną muzyką, ale przede wszystkim uczy, wychowuje i wzrusza.

 

Wyjazd do kina

 

Dzień Nauczyciela

 

Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II do Częstochowy - 2014

 

W czwartek 09 10 2014 na Jasnej Górze spotkali się pielgrzymi ze szkół im. Jana Pawła II.  W pielgrzymce uczestniczyli uczniowie i nauczyciele z ponad pięciuset placówek, od przedszkoli po wyższe uczelnie, w śród nich byli i przedstawiciele naszej szkoły. Spotkanie przebiegało pod hasłem: „Świętymi bądźcie” i było dziękczynieniem za kanonizację Papieża z Polski. Wkrótce relacja z wyjazdu.

 
Orzeł Biały

Logo szkoły

 

Okienko zaufania

Kontakt z pedagogiem
szkolnym

Do wakacji 26.06.2015 09:00 146 Days
Szukaj w serwisie
Imieniny
P wczoraj: Walerego Karola
Wczoraj: Franciszka Jozefa
Dzisiaj: Macieja Martyny
Jutro: Jana Marceli Ludwiki
Po jutro: Brygidy Ignacego
Faza Księżyca
Układ planet
Pogoda na Słońcu
SDAC
Sprawdź IP
JoomlaWatch Agent
JoomlaWatch 1.2.12 - Joomla Monitor and Live Stats by Matej Koval
JoomlaWatch Visitors


84.5%Poland Poland
7%United States United States
1.7%Brazil Brazil
1.6%Germany Germany
0.9%Russian Federation Russian Federation
0.3%Italy Italy
0.3%France France
0.3%United Kingdom United Kingdom
0.3%Mexico Mexico
0.2%Ukraine Ukraine

Dzisiaj: 42
Wczoraj: 64
Bieżący tydzień: 289
Poprzedni tydzień: 573
Bieżący miesiąc: 1559
Poprzedni miesiąc: 1788
Ogółem: 4697