Linki
Gości
Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 
Licznik odwiedzin
305274
DzisiajDzisiaj205
WczorajWczoraj285
W tym tygodniuW tym tygodniu490
W tym miesiącuW tym miesiącu490
WszystkichWszystkich305274
54.166.84.53

Teatr uczy i bawi

W  dniu  14.05.2014r  uczniowie ze Szkolnego Koła Teatralnego  przedstawili klasom IV-VI Szkoły Podstawowej  i dzieciom z klas młodszych oraz  przedszkolakom  trzy  inscenizacje. Klasa VI wystawiła na scenie fragment dramatu ,,Balladyna” J. Słowackiego. Natomiast klasy IV wystąpiły w przedstawieniu teatralnym,, Śpiąca królewna’’ oraz  w spektaklu ,,Smerfolandia”.

Aktorzy  wystąpili w pięknych strojach na tle ciekawej scenografii. Dopełnieniem wystąpień teatralnych była odpowiednio dobrana oprawa muzyczna i taniec. Widzowie dobrze się bawili i z zainteresowaniem  obejrzeli przygotowany repertuar. Młodzi artyści zostali nagrodzeni brawami.

W  zaprezentowanych inscenizacjach oprócz elementów humorystycznych i dobrej zabawy nie zabrakło treści wychowawczych  takich , jak: znaczenie miłości w życiu rodziny, szacunek dzieci do rodziców, ukazanie różnych charakterów i zachowań ludzkich ukrytych pod postaciami Smerfów, rola i znaczenie przyrody w życiu człowieka, umiejętność gospodarowania czasem, zdrowy styl życia…

 

Nabór do szkół ponadgimnazjalnych w Suwałkach

Spotkanie informacyjne z uczniami klas III gimnazjum w sprawie elektronicznej rekrutacji odbędzie się w czwartek i piątek w sali 102A. Przed założeniem konta w elektronicznym systemie rekrutacji proszę przygotować wymagane dane osobowe. Wcześniej należy zapoznać się z instrukcja obsługi systemu (w materiałach do pobrania).

Rekrutacja tu kliknij  >>>

Poniżej znajdują się  materiały rekrutacyjne do pobrania:

Instrukcja obsługi Systemu Elektronicznego  Wspomagania Rekrutacji  do szkół ponadgimnazjalnych   pobierz >>>

INFORMATOR O SZKOŁACH  dla kandydatów do szkół ponadgimnazjalnych i policealnych w Suwałkach na rok szkolny 2014/2015 ze strony http://www.zs3.suwalki.pl/   pobierz >>>

 

Uroczystość nawiedzenia obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w Filipowie

 

Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w klasach I- III SP

 

Inscenizacja z okazji kanonizacji patrona szkoły

 

Egzamin Gimnazjalny 2014

 

Tradycje i zwyczaje wielkanocne na Suwalszczyźnie - zajecia w kl. I SP

Wielkanoc jest najważniejszym, najstarszym  i najbardziej radosnym świętem. Jest to święto ruchome i przypada w pierwszą niedzielę po wiosennej pełni księżyca; najwcześniej 22 marca, najpóźniej 25 kwietnia. W Polsce Święta Wielkanocne miały kiedyś bardzo bogatą i radosną oprawę łączącą w sobie elementy religijne i kulturę ludową. Obecnie kultywuje się jedynie niewielką część tych zwyczajów, reszta uległa zapomnieniu.

Tradycja i obyczajowość jest częścią naszych korzeni, dlatego aby pokazać dzieciom tradycje, zwyczaje i symbole związane ze Świętami Wielkanocnymi na Suwalszczyźnie zorganizowałyśmy zajęcia edukacyjne dla klasy Ib szkoły podstawowej. Podczas zajęć dzieci zapoznały się ze  zwyczajami, które były przestrzegane dawniej, w okresie wielkiego postu i świąt, uczyły się nazywać potrawy i ozdoby znajdujące się na wielkanocnym stole, przygotowywać koszyczek ze święconką, składać serwetki, nakrywać stół do wielkanocnego śniadania, ozdabiać pisanki techniką tradycyjną (woskiem) i nowoczesną.

Uczniowie pracowali w grupach, którym swoje umiejętności przekazywały babcie uczniów, członkinie zespołu „Rospuda” oraz wychowawczyni  klasy I ”b”. Pani Helena Kibitlewska pięknie opowiedziała o stroju ludowym i  zaprezentowała dzieciom strój ludowy naszego regionu. Zespół ludowy „Rospuda” wykonał gwarą pieśni wielkopostne. Dzieci chętnie uczestniczyły w przekazywaniu dorobku kulturowego naszego regionu.

Zajęciom towarzyszyła wystawa palm, pisanek, kartek świątecznych, książek o tematyce regionalnej i ozdób świątecznych, wykonanych między innymi przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Filipowie. Wystawę zwiedziły klasy I-III szkoły podstawowej.

 

VI Powiatowy Konkurs Recytatorski "Strofy Jana Pawła II"

 

3 kwietnia 2014 r. w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Filipowie odbył się VI  Powiatowy Konkurs Recytatorski  „Strofy Jana Pawła II”, który zorganizowano we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Suwałkach. W konkursie wzięło udział 26 uczestników z gimnazjów w Bakałarzewie, Jeleniewie, Przebrodzie, Raczkach, Starym Folwarku, Wiżajnach i Filipowie.

Występy uczniów oceniła komisja w składzie:

  • Jolanta Kubrak;
  • Maria Kołodziejska;
  • Zofia Perkowska.

Każdy z uczestników wygłosił jeden wybrany przez siebie utwór poetycki Karola Wojtyły.

Wyniki konkursu:

  • I miejsce – Małgorzata Drobiszewska  z gimnazjum w Bakałarzewie i Natalia Jastrzębska z gimnazjum w Bakałarzewie
  • II miejsce -     Diana Jankowska  z gimnazjum w Wiżajnach
  • III miejsce –    Anna Radzewicz z gimnazjum w Filipowie i Krzysztof  Niedziejko z gimnazjum w Przebrodzie
  • Wyróżnienia: Ewelina Podbielska z gimnazjum w Filipowie, Patrycja Cimochowska  z gimnazjum w Bakałarzewie, Dominika Czuper z gimnazjum w Raczkach, Urszula Sidłowska  z gimnazjum w Starym Folwarku

Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe z rąk  Dyrektora Zespołu Szkół w Filipowie Ewy Łebkowskiej oraz Pani Anny Micielica ze Starostwa Powiatowego w Suwałkach. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali  upominki i podziękowania za udział w konkursie. Nagrody w konkursie ufundowało Starostwo Powiatowe w Suwałkach.

 

Sprawdzian szóstoklasisty 2014

 
Czytam, więc wiem.
Witamy w II edycji kampanii społecznej promującej czytelnictwo

 

Konkurs

Logo szkoły

Okienko zaufania

Kontakt z pedagogiem
szkolnym

Do wakacji 28.06.2014 09:00 -67 Days
Szukaj w serwisie
Imieniny
P wczoraj: Izabeli
Wczoraj: Bronislawy Idziego
Dzisiaj: Juliana Stefana
Jutro: Izabeli Szymona
Po jutro: Jdy Lilianny
Faza Księżyca
Układ planet
Pogoda na Słońcu
SDAC
Sprawdź IP
JoomlaWatch Agent
JoomlaWatch 1.2.12 - Joomla Monitor and Live Stats by Matej Koval
JoomlaWatch Visitors


87.8%Poland Poland
2.7%United States United States
2.5%Germany Germany
1.4%Brazil Brazil
0.8%Kuwait Kuwait
0.6%United Kingdom United Kingdom
0.4%China China
0.4%Italy Italy
0.3%Belgium Belgium
0.2%Netherlands Netherlands

Dzisiaj: 34
Wczoraj: 89
Bieżący tydzień: 123
Poprzedni tydzień: 256
Bieżący miesiąc: 123
Poprzedni miesiąc: 638
Ogółem: 3220