Linki
Gości
Naszą witrynę przegląda teraz 48 gości 
Licznik odwiedzin
442940
DzisiajDzisiaj282
WczorajWczoraj322
W tym tygodniuW tym tygodniu966
W tym miesiącuW tym miesiącu10281
WszystkichWszystkich442940
54.226.100.80

Święto Szkoły

 

Od pięciu lat nasza szkoła nosi imię Jana Pawła II. Wybraliśmy zatem 18 maja dzień urodzin Papieża jako datę Święta Szkoły.

W bieżącym roku urodziny Papieża Polaka wypadły w poniedziałek. Uczniowie, zamiast do klas, udali się na odświętnie udekorowana halę, na której odbyła się część oficjalna uroczystości. Prowadzący akademię: Paulina – przewodnicząca Samorządu Szkolnego gimnazjum i Hubert – przedstawiciel Samorządu Szkolnego Szkoły Podstawowej serdecznie przywitali wszystkich gości, rodziców, dzieci i młodzież.

Stało się tradycją, że co roku w czasie Święta Szkoły uczniowie z pocztu sztandarowego uroczyście przekazują Sztandar Szkoły swoim młodszym kolegom. W bieżącym roku chorążym pocztu był uczeń klasy III a Paweł Wasilewski, natomiast asystę stanowiły Martyna Remiszewska - uczennica klasy III a i Ewelina Podbielska -uczennica klasy III b. Sztandar odebrali: chorąży - Adrian Kopko z klasy II a oraz asysta Kinga Jurczyk -klasa II a i Barbara Rogucka -klasa IIb.

Po części oficjalnej cała społeczność szkolna, w uroczystym pochodzie, udała się do Kościoła, gdzie uczestniczyła w Mszy Świętej.

Kolejnym punktem programu było złożenie kwiatów pod Dębem Pamięci. Uczniowie przypomnieli postać Jana Józefa Krause oraz historię projektu „Katyń … ocalić od zapomnienia”.

Następnie wszyscy wrócili do budynku szkoły, aby wspólnie zjeść pyszny bigos.

O godzinie 11 rozpoczęły się gry i zabawy .Uczniowie szkoły podstawowej rozegrali turniej „Jeden z dwunastu” Był to turniej wiedzy do którego pytania ułożyli wszyscy nauczyciele uczący w szkole podstawowej. Laureatem został Piotr Staszkiewicz, który otrzymał tablet – nagrodę główną. Natomiast młodzież gimnazjalna uczestniczyła w grze terenowej „ Jan Paweł II – nasz patron”.Na uczniów czekało 8 wyzwań. Musieli oni odnaleźć poszczególne punkty i wykonać przygotowane tam zadanie praktyczne oraz zadanie związane z osobą Patrona. Wszyscy uczestnicy gry otrzymali słodki upominek a trzy pierwsze drużyny nagrody.

Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom , pracownikom szkoły za współorganizację Święta Szkoły oraz młodzieży za uczestnictwo. Cieszymy się, że wspólnie uczciliśmy naszego patrona Jana Pawła II.

 

Pani Komorowska w Filipowie

 

W gorącym okresie wyborczym Filipów odwiedziła Pierwsza Dama Rzeczypospolitej Polskiej Pani Anna Komorowska. Niecodziennemu Gościowi towarzyszyła poseł ziemi suwalskiej Pani Bożena Kamińska i Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Pani  Anna Naszkiewicz. Celem wizyty było spotkanie z kulturą środowisk wiejskich. Gości podejmował Wójt Gminy Filipów Pan Sylwester Koncewicz i Dyrektor GOKiS Pani Barbara Orchowska. Nie było polityki i przemówień, Pani Prezydentowej śpiewała Kapela Onegdaj i zgromadzone członkinie Zespołu Ludowego Rospuda. W dużej sali GOKiS na stołach rozłożone były prace związane ze zbliżającym się Dniem Matki, zgromadzeni goście spróbowali swych sił w robótkach ręcznych. Po rozmowie z wójtem Nasz Gość chwilę porozmawiał ze zgromadzonymi mieszkańcami Filipowa. Chętni otrzymali autograf i zrobili pamiatkowe zdjęcie z Pierwszą Damą.

 

 

Spotkania z mitologią

 

 

Równość, godność, tolerancja

Powyższe słowa były hasłem przewodnim obchodów Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych. Impreza odbywa się corocznie w Suwałkach. W tym roku kalendarzowym odbyła się 15 maja, w plenerze, na placu Konstytucji 3 maja.

Rozpoczęła się uroczystym przemarszem ulicami Suwałk, aby w ten sposób zademonstrować obecność osób niepełnosprawnych w społeczeństwie, ich potrzeby  i prawa do godnego życia. Impreza zgromadziła wiele osób, wśród nich znaleźli się uczniowie suwalskich szkół podstawowych i gimnazjum, uczniowie z Przebrodu,  Krasnopola, Sejn, Filipowa. A także uczestnicy WTZ  z Sejn, Suwałk, Filipowa, członkowie suwalskiego  Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, okoliczne Domy Pomocy Społecznej, stowarzyszenia działające na rzecz osób niepełnosprawnych, wolontariusze…

Następnie odbyła się część artystyczna, a także wręczenie nagród w Konkursie Plastycznym ,, Niepełnosprawni są wśród nas”. W kategorii wiekowej ( 12- 16 lat) III miejsce zajął Szymon Przemielewski z Gimnazjum w Filipowie. Otrzymał dyplom i wartościową nagrodę rzeczową. Gratulujemy Szymonowi. Pozostali uczestnicy konkursu z naszej szkoły otrzymali pisemne podziękowania. Uczniowie wykonali prace konkursowe pod opieką Pani Renaty Pszkowskiej. Można było spróbować grochówki. Były też dania regionalne, np. kartacze.

Był to bardzo miły i udany dzień. Nie zabrakło oczywiście ,,efektów specjalnych”, ponieważ pod koniec uroczystości zaskoczyła nas ulewa. Większość uczestników skryła się pod zadaszeniem , na widowni i tam przy muzyce, w życzliwej, wesołej atmosferze rozpoczęła się dyskoteka w strugach deszczu. Pomimo niesprzyjającej pogody wszyscy świetnie się bawili.

 

 

 

 

Akademia z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

 

 

Nabór elektroniczny do szkół ponadgimnazjalnych

20 kwietnia 2015 r. rozpoczął się nabór do szkół ponadgimnazjalnych.

Nabór polega na elektronicznym zarejestrowaniu się kandydatów

na Platformie vEdukacja https://suwalki.edu.com.pl

Rejestracja kandydatów i wprowadzanie zmian będzie dostępne do 29 maja 2015 r. do godz. 1500

Przed przystąpieniem do wypełnienia kwestionariusza proszę zgromadzić wymagane dane (pesel, adres, nazwy wybranych szkoł). Koniecznie należy zapisać login i hasło do swego konta, będą one wygenerowane  na końcu.    Pobierz instrukcję użytkownika  >>>

Wygenerowane w systemie podanie należy wydrukować

i złożyć w szkole pierwszego wyboru.

 

Święto 3 Maja w klasach I-III

 

 

Regionalny Dziecięcy Festiwal Piosenki Religijnej

16 kwietnia 2015r. Zespół Stokrotki prowadzony przez Pana Ireneusza Jurczyka wziął udział w Regionalnym Dziecięcym Festiwalu Piosenki Religijnej, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 6 w Suwałkach. Miło jest nam donieść, że umiejętności naszych artystów zostały docenione i w kategorii zespołów nasi uczniowie wywalczyli I MIEJSCE. Gratulacje !!!

Skład Zespołu „Stokrotki”: Kasia Kaczanowska, Wiktoria Kibitlewska, Ania Matyszkiel, Julia Jonio, Joanna Wiszniewska, Wiktoria Rusanowska, Ewelina Bielecka, Kinga Sawicka, Ula Mentel, Natalia Bitowska, Ola Jaroszuk, Ola Grzyb, Karolina Wronowska, Ania Bogdan, Gabrysia Zaśkiewicz,

 

Egzamin gimnazjalny 2015

 

 
Rodzina Szkół JPII

Okienko zaufania

Kontakt z pedagogiem
szkolnym

Orzeł Biały

Do wakacji 26.06.2016 09:00 213 Days
Szukaj w serwisie
Imieniny
P wczoraj: Adeli Klemensa
Wczoraj: Flory Emmy
Dzisiaj: Katarzyny Erazma
Jutro: Delfiny Sylwestra
Po jutro: Waleriana Wilgiusza
Faza Księżyca
Układ planet
Pogoda na Słońcu
SDAC
Sprawdź IP
JoomlaWatch Agent
JoomlaWatch 1.2.12 - Joomla Monitor and Live Stats by Matej Koval
JoomlaWatch Visitors


90.2%Poland Poland
3.3%Germany Germany
2.2%United States United States
0.9%China China
0.7%Brazil Brazil
0.4%United Kingdom United Kingdom
0.2%Italy Italy
0.2%Belgium Belgium
0.1%Canada Canada
0%Russian Federation Russian Federation

Dzisiaj: 20
Wczoraj: 25
Bieżący tydzień: 80
Poprzedni tydzień: 236
Bieżący miesiąc: 865
Poprzedni miesiąc: 1104
Ogółem: 3367