Linki
Gości
Naszą witrynę przegląda teraz 88 gości 
Licznik odwiedzin
1421560
DzisiajDzisiaj2093
WczorajWczoraj4412
W tym tygodniuW tym tygodniu12796
W tym miesiącuW tym miesiącu69472
WszystkichWszystkich1421560
54.161.164.139

Zielona Szkoła klasy VIB

      W dniach 01 -03 czerwca 2016 roku, uczniowie  klasy VI b wyjechali wraz z wychowawczynią p. Agnieszką i opiekunem p. Renatą na Zieloną Szkołę. Bazą było gospodarstwo agroturystyczne p. Andrzeja Adamowicza ,, U źródeł Rospudy". Uczniowie rozstawili namioty, zapoznali się z zasadami obowiązującymi w miejscu pobytu, oglądali rosnące rośliny. Pani Agnieszka oprowadziła wszystkich  po terenie. Można było zobaczyć miejsce tzw. Jeziorki, w których ptaki i zwierzęta mają swój dom. Rosną tam też żurawiny oraz rośliny, które nie zmieniły się od tysięcy lat. Następnie wykonane zostały prace plastyczne z miejsc wybranych przez uczniów i spisana lista zalet tego terenu. Na zakończenie odbyła się dyskoteka oraz karaoke w wykonaniu uczniów. Wszyscy miło spędzili czas i wrócili cali i zdrowi do rodziców.

 

Czerwcowe słońce, ruch i pogoda zdrowia doda

W ramach obchodów Dnia Dziecka uczniowie klasy VI a wybrali się na wycieczkę rowerową nad jezioro Rospuda. Cisza, spokój, lazurowa woda, okoliczna zieleń i drzewa wprawiły wszystkich w dobry nastrój. Uczniowie spędzili czas przy wspólnym ognisku i śpiewie, a także opalali się, grali w piłkę, ,,piknikowali’’. Poniżej zamieszczamy zdjęcia, a Pani Anetcie Bachurskiej dziękujemy za pomoc i opiekę. 

CIEKAWOSTKA -  Etymologia nazwy miesiąca czerwiec nie jest do końca jasna. Jedna z hipotez wywodzi ją od lęgnących się w tym miesiącu czerwi, czyli larw pszczół. Ale jest też inna hipoteza. Otóż uważa się, że nazwa pochodzi od rośliny , która nazywa się ,, czerwiec trwały”.

Co ciekawe? Hipotezy te nie są do końca sprzeczne, bowiem nazwa rośliny najpewniej pochodzi od owadów, które ją zapylają.

 

Laureaci I Edycji Konkursu Ekologicznego „Edukujemy-Pomagamy"

W roku szkolnym 2015/2016 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Filipowie i Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Filipowie przystąpiły do programu konkursowo-edukacyjnego zbiórki zużytych baterii pod hasłem „EDUKUJEMY-POMAGAMY” organizowanego przez REBA Organizacja Odzysku S.A. W zakresie programu znalazła się edukacja oparta na ciągłym podnoszeniu świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży oraz odpowiednie kształtowanie ich wrażliwości i postaw a także rywalizacja konkursowa.

Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Filipowie zostało laureatem I Edycji Konkursu Ekologicznego „Edukujemy-Pomagamy” w grupie konkursowej „Konkurujemy –jak pracowite mrówki” w kategorii gimnazja – województwo podlaskie.

Baterie zbierali:
         Adrianna Milewska kl. IIb

Paulina Arasimowicz – kl. IIIa

Karol Jendzul – kl. IIa

Daria Dzienis – kl. IIa

Organizator konkursu w szkole: Małgorzata Rant

 

Na tropie wierszy Jana Brzechwy - rozdanie nagród

 

 

Zielona szkoła klasy IIIB w Osowcu

 

 

Czytamy dzieciom

Dobra książka , którą można czytać na głos, przynosi radość dzieciom i dorosłym, buduje pomost między pokoleniami.

Aby rozbudzić w dzieciach zainteresowanie czytaniem i zachęcić dorosłych do czytania dzieciom, 20 maja 2016r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Filipowie odbyła się impreza czytelnicza „CEN czyta dzieciom” w ramach ogólnopolskiej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”.

Dla dzieci z punktu przedszkolnego , oddziałów przedszkolnych , klas I i II czytali: p. Sylwester Koncewicz - Wójt Gminy Filipów, p. Radosław Świerzbin – przewodniczący Rady Gminy Filipów,
p. Ewa Łebkowska – Dyrektor Zespołu Szkół w Filipowie, p. Marek Dziatkowski – przewodniczący Rady Rodziców, p. Piotr Szymanowski i p. Tomasz Szymański – przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej, p. Grzegorz Józwik z posterunku policji w Filipowie, p. Urszula Zadykowicz – przedstawiciel rodziców, p. dr Barbara Nowacka z Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach. Czytaniu towarzyszyły zabawy przy muzyce, które prowadziła p. Maria Lauryn.

 

Zuśniańskie krajobrazy, przepiękne okolice. Wszystkiego nie wyliczę…

             W dniach 18-20.05.2016r grupa rewalidacyjna z Zespołu Szkół w Filipowie przebywała na Zielonej Szkole w gospodarstwie agroturystycznym u państwa Violetty i Andrzeja Kamińskich w ,,Miodoborzu’’, w Motulach Starych. Uczniowie mieli możliwość odpoczynku na świeżym powietrzu, w otoczeniu pięknej, nieskażonej cywilizacją przyrody. W ciszy, spokoju, wśród okolicznych lasów , śpiewu ptaków i rzeki Zuśnianki. Podczas pobytu dzieci skorzystały z oferowanych na miejscu zajęć edukacyjnych, widziały różne zwierzęta- dziki, daniele, świnki wietnamskie, barany, kozy… Pan Andrzej opowiedział uczniom o zwyczajach i zachowaniu zwierząt, zasadach ich karmienia i opieki nad nimi. Dzieci zwiedziły też Muzeum Starej Wsi, w którym zobaczyły i obejrzały mnóstwo eksponatów- dawnych narzędzi rolniczych, rzeczy codziennego użytku, przedmiotów z czasów II wojny światowej… Poznały ich zastosowanie i pochodzenie. Pani Renata przeprowadziła też z uczniami zajęcia przyrodnicze, pokazywała i nazywała różne gatunki roślin, krzewów, drzew i kwiatów. Młodzież skorzystała też z lekcji gotowania, uczyła się kroić warzywa, stosować przyprawy kuchenne. Nie zabrakło zajęć ruchowo-sportowych. Zakończeniem pobytu na Zielonej Szkole było wspólne ognisko ,śpiew, kiełbaski, zabawa. Z uśmiechem i radością w sercach , cali i zdrowi wróciliśmy do Filipowa.

 

Obchody Święta Szkoły 2016r.

 

Prezentacja poświęcona Historii Szkoły w Filipowie >>>

 

Konkurs literacki - "Ale bajka"

Konkurs literacki ,,Ale bajka” zorganizowany został po raz trzeci z kolei przez Zespół Szkół nr 10 w Suwałkach. Polegał na napisaniu przez uczennicę bajki poetyckiej, której bohaterami miały być zwierzęta. Bajka, musiała oczywiście zawierać morał (pouczenie dla ludzi). W konkursie brało udział 28 uczniów z sześciu, różnych szkół z Suwałk i rejonu. Uczennica naszej szkoły, z klasy VI a – Ewelina Bielecka zajęła I miejsce, otrzymała dyplom i nagrodę książkową. Gratulujemy! Do konkursu została przygotowana przez nauczycielkę języka polskiego- Panią Agnieszkę Jurewicz.

 
Rodzina Szkół JPII

Cybernauci

Okienko zaufania

Kontakt z pedagogiem
szkolnym

Orzeł Biały

Do wakacji 23.06.2017 09:00 119 Days
Szukaj w serwisie
Imieniny
P wczoraj: Roberta Eleonory
Wczoraj: Marty Malgorzaty
Dzisiaj: Romany Damiana
Jutro: Macieja Marka
Po jutro: Cezarego Donata
Faza Księżyca
Układ planet
Pogoda na Słońcu
SDAC
Sprawdź IP
JoomlaWatch Agent
JoomlaWatch 1.2.12 - Joomla Monitor and Live Stats by Matej Koval
JoomlaWatch Visitors


88.4%Poland Poland
7.9%United States United States
1.6%Germany Germany
0.3%Russian Federation Russian Federation
0.3%Kuwait Kuwait
0.2%United Kingdom United Kingdom
0.2%Brazil Brazil
0.1%Portugal Portugal
0.1%Norway Norway
0.1%Qatar Qatar

Dzisiaj: 11
Wczoraj: 49
Bieżący tydzień: 154
Poprzedni tydzień: 199
Bieżący miesiąc: 695
Poprzedni miesiąc: 1197
Ogółem: 3194