Linki
Gości
Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości 
Licznik odwiedzin
382538
DzisiajDzisiaj276
WczorajWczoraj304
W tym tygodniuW tym tygodniu2652
W tym miesiącuW tym miesiącu7950
WszystkichWszystkich382538
54.167.184.188

Piłkarskie rozgrywki Szkoły Podstawowej

 

Ogłoszenie

Spotkania z rodzicami w sprawie klasyfikacji śródrocznej uczniów odbędą się w dniach 
21.01. 2015 r. i 22.01.2015r.

Program zebrań:

21.01.2015 r. (środa)
-
o godz. 945 dla rodziców kl. I- III, w  hali sportowej.

22.01.2015 r. (czwartek)
- o godz. 1500 dla kl. IV – VI sp. w małej sali gimnastycznej, po spotkaniu ogólnym, zebranie w klasach z wychowawcami,
- o godz. 1530 dla klas I – III gimnazjum, w małej sali gimnastycznej, następnie zebranie w klasach  z wychowawcami.

Dyrektor
Zespołu Szkół w Filipowie
/-/ Ewa Łebkowska

 

Szkolne Spotkanie Opłatkowe

W dniu 18 grudnia w szkolnej sali gimnastycznej odbyło się uroczyste spotkanie opłatkowe. Przybyło wielu gości: ks. proboszcz Stanisław Kukowski, ks. wikariusz Cezary Rozmus,  wójt Gminy Filipów  - pan Sylwester Koncewicz, Przewodniczący Rady Gminy – pan Radosław Świerzbin, Przewodniczący Komitetu Rodzicielskiego – pan Marek Dziadkowski, byli Radni Gminni, Rada Rodziców i rodzice, pracownicy szkoły, nauczyciele i prawie cała brać szkolna.  Przybyły zaproszone oba filipowskie zespoły: Zespół Śpiewaczy "Rospuda" założony i prowadzony przez panią Helenę Kibitlewską i Kapela Ludowa "Onegdaj" z kierownikiem panią Barbarą Orchowską.

Uroczystości rozpoczęły się od krótkiego przywitania gości i przemówienia dyrektora szkoły pani Ewy Łebkowskiej. Następnie uczniowie pod kierunkiem pani Jolanty Żaborowskiej przedstawili jasełkę. Szkolni aktorzy wcielili się w telewizyjnych reporterów i szukali istoty Świąt Bożego Narodzenia. Spektakl mówił o zagubieniu i zabieganiu współczesnego człowieka. Między aktami inscenizacji wystąpiły zaproszone zespoły śpiewając  kolędy i pastorałki. Po koncercie i jasełkach były gromkie brawa, następnie ks. proboszcz odczytał fragment Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa i złożył życzenia wszystkim zebranym,  później życzenia składali wójt gminy oraz dyrektor szkoły. Wszyscy przełamaliśmy się opłatkiem, uściskaliśmy się i życzyliśmy  tradycyjnie  - wszystkiego najlepszego. W tym czasie na scenie śpiewał kolędy szkolny zespół "Stokrotki" pod kierunkiem pana Ireneusza Jurczyka. Na zakończenie grono pedagogiczne i zaproszeni goście udali się na wspólną wigilię, gdzie nadal brzmiały świąteczne śpiewy.

 

 

Podsumowanie Konkursu "Zbieraj-nie wyrzucaj"

Uczniowie Zespołu Szkół w Filipowie wzięli udział w konkursie na zbieranie zużytych baterii i akumulatorów zorganizowanym przez Marszałka Województwa Podlaskiego w ramach publicznej kampanii edukacyjnej „Zbieraj- nie wyrzucaj”. Konkurs trwał od 28 października do 28 listopada 2014r. W konkursie wzięły udział  84 szkoły.

Uczniowie  Zespołu Szkół w Filipowie zebrali 346 kg baterii i zajęli 11 miejsce ( szkoła , która zajęła I miejsce zebrała 1201kg baterii).

W konkursie indywidualnym wśród  uczniów, którzy zebrali najwięcej baterii w swoich szkołach Mateusz Ślimkowski uczeń klasy Ib Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Filipowie zajął 7 miejsce ( zebrał 300 kg baterii; zwycięzca zebrał 708 kg). W nagrodę Mateusz otrzymał tablet.

Mateusz - Gratulacje !!!

 

I nagroda za kampanię "Białej Wstążki"

W dniu dzisiejszym w sali konferencyjnej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. E. Szczepanika w Suwałkach odbyło się podsumowanie V Suwalskiej Kampanii Białej Wstążki promującej ideę uwrażliwiania na przemoc i agresję wobec dziewcząt i kobiet. Tegorocznym działaniom nadano tytuł: „Tato, synu - porozmawiajmy o mocy bez przemocy” 

W naszej szkole Ambasadorzy kampanii "Białej Wstążki" pod opieką pani Ewy Świerzbin podjęli szereg działań wskazujących na właściwe postawy wobec dziewcząt. Z akcji Marysia zrobiła zdjęcia a Kamil z Mateuszem zmontowali prezentację, którą przesłano do Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji  w Suwałkach.  Do projektu przystąpiło 13 szkół,  3 prace zostały nagrodzone i 2 wyróżnione.  Komisja Konkursowa doceniła działania naszej szkoły przyznając jej nagrodę.  Mimo, że protokół konkursowy nie numerował nagrodzonych miejsc w czasie wręczania nagród okazało się, że zajęliśmy I miejsce i otrzymaliśmy bogaty zestaw piłek sportowych.

Gratulujemy sukcesu, z nadzieją, że podjęty wysiłek przyniesie zamierzony cel.

 

Jasełka klasy I-III

 

Polska Organizacja Wojskowa - historia i teraźniejszość

Uczniowie klas V- II gim. spotkali z członkami Polskiej Organizacji Wojskowej oddział Suwałki. Jest to grupa młodzieży, której działalność nawiązuje do tradycji POW działającej pod egidą Józefa Piłsudskiego. Krótka lekcja historii organizacji:

"Polska Organizacja Wojskowa powstała w Królestwie Polskim we wrześniu 1914 roku. Była tajną organizacją  utworzoną na rozkaz Piłsudskiego. POW była niezależna od jakichkolwiek orientacji politycznych. Deklaracja ideowa POW głosiła, że celem organizacji jest zdobycie niepodległej Polski ... i że działa „w ścisłym kontakcie z Legionami Polskimi” . „Pierwsze grupy Polskiej  Organizacji Wojskowej na Suwalszczyźnie powstały w końcu 1917 roku, a wśród jej organizatorów znaleźli się m.in. nauczyciel Franciszek Chruścielewski i administrator parafii w Bargłowie, ksiądz Roch Modzelewski. Rok później suwalska POW była już ujęta w ścisłe ramy organizacyjne a kierował nią Aleksander Putra.W terenie współpracowali z nim: w powiecie augustowskim- Roman Ostrowski z majątku Pruska, Bronisław Wielgat z Brzozówki, Józef Milewski z Popowa, Ignacy Jagłowski z Netty, w Raczkach- Franciszek Siemion a w Augustowie bracia Warakomscy oraz Bolesław Folejewski. W powiecie suwalskim: Jan Krassowski w Przerośli, Chmielewski w Filipowie, w Suwałkach: Piotr Łankiewicz, Czesław Bernatowicz, Aleksander Butkiewicz, Henryk Schram...” (więcej informacji w: K.Skłodowski "Dzisiaj ziemia wasza jest wolną")

Peowiacy którzy odwiedzili naszą szkołę to uczniowie szkół średnich w Suwałkach. Oddział POW do którego należą jest jednym z wielu na terenie Polski. Komendantem oddziału POW Suwałki jest Albert Oberman, zaś Michał Kempisty (absolwent Szkoły Podstawowej w Filipowie) jest zastępcą i dowódcą oddziału terenowego. Członkowie oddziału biorą udział w akcjach rekonstrukcyjnych, współpracują z Muzeum Okręgowym, biorą udział w organizacji większości uroczystości patriotycznych na terenie Suwałk, odwiedzają szkoły ...etc. (więcej: na stronie http://www.historykon.net/ciekawi-ludzie/71-pow-oddzial-suwalki-2014rok).

Spotkanie z uczniami szkoły w Filipowie miało charakter poglądowy. Peowiacy opowiedzieli o swoich zajęciach oraz zaprezentowali część wyposażenia. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję wysłuchać i obejrzeć tworzącą się historię oraz porozmawiać z jej czynnymi uczestnikami. Spotkania w klasach były bardzo interesujące.

Dziękujemy członkom oddziału za wizytę.

 

Pyszny Biały Wieczór

 

Zaproszenie - punkt informacyjny w naszej szkole

 

 

Uprzejmie informujemy, iż w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego specjaliści Lokalnego  Punktu Informacyjnego w Suwałkach odwiedzą gminę Filipów w celu bezpośredniego dotarcia z informacją o funduszach europejskich do ich mieszkańców.

W najbliższym czasie dyżur specjalisty odbędzie się:

17  grudnia 2014 r. w Szkole Podstawowej w Filipowie ,  ul. M. Konopnickiej 6,

w godz. 10.00 – 14.00

 

Jeżeli:

  • masz pomysł na biznes i nie wiesz, czy masz szansę na jego dofinansowanie,
  • realizujesz projekt i chciałbyś się dowiedzieć, w jaki sposób go rozliczyć,

Przyjdź na dyżur a uzyskasz:

  • bezpłatną i kompleksową informację dot. możliwości dofinansowania Twojego pomysłu z Funduszy Europejskich,
  • wstępną pomoc w przygotowaniu i rozliczaniu projektów, m.in. zasad kontroli projektów, opisywania dokumentów finansowo-księgowych, informację o możliwości realizacji projektu w formule partnerstwa publiczno-prywatnego,
  • informację o podstawowych kryteriach uzyskania dofinansowania, procedurach, wymaganych dokumentach, terminach oraz wskażemy instytucje, które odpowiadają za przyjmowanie wniosków.

Zapraszamy serdecznie!

 

 
Orzeł Biały

Logo szkoły

 

Okienko zaufania

Kontakt z pedagogiem
szkolnym

Do wakacji 26.06.2015 09:00 32 Days
Szukaj w serwisie
Imieniny
P wczoraj: Heleny Wieslawy
Wczoraj: Emilii Iwony
Dzisiaj: Joanny Zuzanny
Jutro: Boryslawa Grzegorza
Po jutro: Filipa Pauliny
Faza Księżyca
Układ planet
Pogoda na Słońcu
SDAC
Sprawdź IP
JoomlaWatch Agent
JoomlaWatch 1.2.12 - Joomla Monitor and Live Stats by Matej Koval
JoomlaWatch Visitors


89%Poland Poland
3.3%United States United States
3.2%Germany Germany
0.6%Brazil Brazil
0.4%Italy Italy
0.4%United Kingdom United Kingdom
0.3%Russian Federation Russian Federation
0.3%France France
0.1%Canada Canada
0.1%Ukraine Ukraine

Dzisiaj: 55
Wczoraj: 62
Poprzedni tydzień: 543
Bieżący miesiąc: 1231
Poprzedni miesiąc: 1525
Ogółem: 4846