Linki
Gości
Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 
Licznik odwiedzin
332049
DzisiajDzisiaj9
WczorajWczoraj396
W tym tygodniuW tym tygodniu1359
W tym miesiącuW tym miesiącu5532
WszystkichWszystkich332049
54.147.248.118

Mistrzostwa Powiatu suwalskiego w FUTSALU Gimnazjum

 

Przyjaźń jak przygoda – edukacja filmowa w Szkole Podstawowej

W dniu 25.10.2014r uczniowie klas IV-VI naszej szkoły byli w kinie Cinema  Lumiere  w Suwałkach na filmie Nicolasa Vaniera ,,Bella i  Sebastian.” Głównym tematem filmu jest przyjaźń  między ośmioletnim chłopcem Sebastianem a Bellą – porzuconym psem, który doznał  wiele złego od ludzi. Sebastian przełamując swój lęk otwiera się na pierwszą w życiu przyjaźń. Zresztą bardzo niełatwą, ponieważ mieszkańcy wioski postrzegają psa jako ,,górską bestię” i ogromne zagrożenie. Owczarek okazuje się jednak mądrym i wiernym zwierzęciem.
Przygodom głównych bohaterów towarzyszą niezwykle wartościowe wątki poboczne - ciepłe relacje międzyludzkie, rodzina, której członkowie wspierają się w trudnych chwilach.
Akcja filmu toczy się w czasie II wojny światowej, w roku 1943, podczas okupacji Francji, w małej, alpejskiej wiosce. Najbliżsi Sebastiana narażają swoje życie przeprowadzając przez granicę w górach ludność pochodzenia żydowskiego.
Film oczarowuje widza niezwykłymi obrazami przyrody- fauny i flory, przepiękną muzyką, ale przede wszystkim uczy, wychowuje i wzrusza.

 

Wyjazd do kina

 

Dzień Nauczyciela

 

Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II do Częstochowy - 2014

 

W czwartek 09 10 2014 na Jasnej Górze spotkali się pielgrzymi ze szkół im. Jana Pawła II.  W pielgrzymce uczestniczyli uczniowie i nauczyciele z ponad pięciuset placówek, od przedszkoli po wyższe uczelnie, w śród nich byli i przedstawiciele naszej szkoły. Spotkanie przebiegało pod hasłem: „Świętymi bądźcie” i było dziękczynieniem za kanonizację Papieża z Polski. Wkrótce relacja z wyjazdu.

 

Lekcja przyrody w Wigierskim Parku Narodowym

 

Baśniowym szlakiem z Marią Konopnicką

 

Dnia 1.10.2014r wyjechaliśmy na wycieczkę do Suwałk, do Muzeum imienia Marii Konopnickiej. Obejrzeliśmy dwie wystawy związane z życiem i twórczością M. Konopnickiej: ,, Za zamkniętymi drzwiami czasu” i ,, Historie opowiedziane szeptem zachwytu…”

Przewodnikiem po muzeum była Pani Barbara Pukaczewska, która w zrozumiały i ciekawy sposób przedstawiła nam najważniejsze wątki biograficzne poetki oraz najistotniejsze zagadnienia literackie jakie podejmowała w swoich książkach. Wspólnie z Panią Basią ,,przenieśliśmy się w czasie” do lat dziecięcych Konopnickiej. Poznaliśmy Jej dom, zabawki, najbliższą rodzinę, ukochaną nianię Anusię. Natomiast podczas  zwiedzania kolejnej wystawy mogliśmy obejrzeć bogaty materiał ikonograficzny z życia pisarki: stare fotografie, dokumenty, obrazy. Dopełnieniem wystawy były cytowane przez Panią Pukaczewską cytaty z książek Marii Konopnickiej, a także z korespondencji  poetki z innymi, polskimi literatami.

Jednak najwięcej radości i frajdy sprawiły nam zabawy ruchowo- edukacyjne na świeżym powietrzu przeprowadzone przez Panią Beatę Choińską, która przywitała nas w stroju mieszczańskim rodem z XIX wieku. Znaleźliśmy się w pięknym, przestrzennym ogrodzie, znajdującym się na tyłach muzeum, w tzw. Zaułku Krasnoludków. Zostaliśmy zaproszeni do wspólnej gry plenerowej pt ,,Legenda o powstaniu Suwałk”, bawiliśmy się na karuzeli podobnej do takiej, na której mogła kręcić się sama Konopnicka będąc dzieckiem. Braliśmy też udział w Teatrzyku Kukiełkowym  wcielając się w role bohaterów książkowych.  Mogliśmy również oglądać  się wzajemnie w wielkich lustrach, mając do dyspozycji garderobę  złożoną z ubrań stylizowanych na XIX wiek.

Wycieczka była udana. Moc niezapomnianych wrażeń i emocji przywieźliśmy do Filipowa.

 

KLASA Va

 

Konkursy

W roku szkolnym 2014/2015 biblioteka szkolna organizuje następujące konkursy:

  • III edycja konkursu  „Frekwencja na medal” dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum;
  • VIII edycja konkursów selektywnej zbiórki zużytych baterii „Kto zbierze najwięcej baterii?” i „Która klasa zbierze najwięcej baterii?” dla wszystkich uczniów Zespołu Szkół w Filipowie;
  • Konkurs czytelniczy „Czytelnik roku” dla uczniów klas trzecich szkoły podstawowej;
  • VII Powiatowy Konkurs Recytatorski „Strofy Jana Pawła II” dla gimnazjalistów z powiatu suwalskiego we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Suwałkach.

 

Regulaminy konkursów dostępne są u organizatora oraz na gazetkach w bibliotece i przed biblioteką.

Zapraszam uczniów Zespołu Szkół w Filipowie do udziału w konkursach.

Nauczyciel bibliotekarz

Małgorzata Rant

 

Wybory do Samorządu Uczniowskiego - rok szkolny 2014/2015

 

Święto pieczonego ziemniaka klas IIIa i IIIb w Miodoborzu

 
Orzeł Biały

Logo szkoły

 

Okienko zaufania

Kontakt z pedagogiem
szkolnym

Do wakacji 26.06.2015 09:00 189 Days
Szukaj w serwisie
Imieniny
P wczoraj: Olimpii Lazarza
Wczoraj: Gracjana Boguslawa
Dzisiaj: Gabrieli Dariusza
Jutro: Bogumily Dominika
Po jutro: Tomasza Tomislawa
Faza Księżyca
Układ planet
Pogoda na Słońcu
SDAC
Sprawdź IP
JoomlaWatch Agent
JoomlaWatch 1.2.12 - Joomla Monitor and Live Stats by Matej Koval
JoomlaWatch Visitors


87.3%Poland Poland
5.7%United States United States
1.5%Brazil Brazil
1.1%Germany Germany
0.5%Kuwait Kuwait
0.4%Italy Italy
0.3%China China
0.3%Russian Federation Russian Federation
0.3%Mexico Mexico
0.1%United Kingdom United Kingdom

Dzisiaj: 109
Wczoraj: 86
Bieżący tydzień: 318
Poprzedni tydzień: 458
Bieżący miesiąc: 1263
Poprzedni miesiąc: 1367
Ogółem: 4385