Linki
Gości
Naszą witrynę przegląda teraz 35 gości 
Licznik odwiedzin
412892
DzisiajDzisiaj143
WczorajWczoraj527
W tym tygodniuW tym tygodniu985
W tym miesiącuW tym miesiącu670
WszystkichWszystkich412892
54.226.46.6

Eliminacje dziewcząt - Coca Cola Cup 2015

 

 

,, Nie widzą piękna w świecie bez teatru…”

 

 

Mowa w tytule o uczniach należących do Koła Teatralnego. W dniu 30.03.2015r, w części wprowadzającej zaprezentowali widowni szkolnej, klasom 0 - VI inscenizację na temat męki Chrystusa, a także recytowali wiersze o tematyce wiosenno-wielkanocnej. W drugiej części mogliśmy obejrzeć przedstawienie teatralne ,, Kot w butach” w uwspółcześnionej, nowatorskiej wersji. Dopełnieniem spektaklu była starannie wykonana scenografia, rekwizyty i stroje aktorów, a także świetna oprawa muzyczna. Oprócz możliwości kształcenia swoich umiejętności scenicznych aktorzy i widownia usłyszeli pochwałę uczciwości i pracy w życiu. Zrozumieli rolę i znaczenie przyjaźni i miłości, poszerzyli swoje wiadomości n/t tradycji i obyczajów wielkanocnych. Usłyszeli też z ust jednego z aktorów- Jaśka, że nie wolno oszukiwać, bo ,,kłamstwo ma krótkie nogi”.Dzisiejsze spotkanie z teatrem dostarczyło dzieciom i młodzieży wielu pozytywnych emocji, o czym świadczyły głośne brawa i owacje zgromadzonej publiczności.

 

Zaćmienie Słońca

Filipów 20 03 2015 godz 11 02 , Oglądanie zaćmienia Słońca  przez czarną folie światłoszczelną.

 

 

 

1000 Wakacji Rossmana

Zadania 1 - Flash mob
Nasi uczniowe  biorą udział w konkursie 1000 Wakacji Rosmana, pomóż im wygrać niezapomniane wakacje.
ZAGŁOSUJ na nasze flash mobo.

Krótka instrukcja:

1. Załóż konto  https://www.rossnet.pl/rossnetrejestracja   musisz użyć  maila

2. Zaloguj się http://www.rossnet.pl/1000wakacji/galeria

3. Odnaleź nasz film "Pozytywnie Nakręcony Flash Mob" najlepiej sortując galerie według najwyżej ocenianych, będziemy  w pierwszej dziesiątce

4. Zagłosuj i trzymaj kciuki

5. Poproś: mamę, tatę, wójka, ciocię, dziadka i babcię niech też  zagłosują !

 

 

 

Gimnazjum w Filipowie Mistrzem Województwa Podlaskiego w futsalu

W dniu 3 marca 2015r w hali Zespołu Szkół nr 6 w Suwałkach z udziałem czterech najlepszych drużyn odbył się finał Gimnazjady  Województwa  Podlaskiego  w  futsalu   chłopców. Futsal jest odmianą sportowej gry w piłkę nożną w hali, gdzie grają pięcioosobowe drużyny. Turniej organizowany przez Szkolny Związek Sportowy należy do największych ogólnopolskich uczniowskich rozgrywek piłkarskich. Droga do tytułu prowadziła przez gimnazjadę powiatową, rozgrywki i finały grupy północnej, eliminacje i walkę w finale wojewódzkim. W meczu o tytuł mistrza nasi chłopcy wygrali z drużyną Publicznego Gimnazjum nr 15 w Białymstoku występującą z logo i w barwach Jagielonii Białystok.

Podczas  uroczystego  zakończenia  GIMNAZJADY  zawodników  zwycięskich drużyn  udekorowano  medalami  a  trenerom  czterech  zespołów  finałowych wręczono  puchary  i  dyplomy.  Trener najlepszej drużyny pan Tomasz Ferenc otrzymał pamiątkową koszulkę „Mistrza Województwa Podlaskiego”.  Bartek Gużewski statuetkę najlepszego  zawodnika  turnieju  finałowego  oraz koszulkę  Mistrza  Województwa Podlaskiego. Nagrody  wręczała pełniąca funkcję gospodarza zawodów  Pani  Ewa  Łebkowska  Dyrektor  Zespołu  Szkół  w Filipowie.

Skład mistrzowskiej drużyny:
Trener:  Tomasz Ferenc;
Radosław Brzozowski, Paweł Dyczewski, Bartosz Gużewski (kapitan), Wojciech Żegaczewski, Kamil Sienkiewicz, Mariusz Olender,  Adrian Jurewicz, Mateusz Przemielewski, Paweł Wasilewski, Piotr Trzasko(bramkarz),  Daniel Szuliński

Wyniki finału  - 3 03 2015
gospodarz – PG Filipów hala Zespołu Szkół nr 6 w Suwałkach


mecz o I miejsce, PG Filipów – PG 15 Białystok  3:2  (2:0)

mecz o III miejsce, PG Piątnica – PG Kleosin  2:1  (0:1)

mecze półfinałowe

PG Filipów – PG Piątnica  9:3  (6:1)

PG Kleosin – PG 15 Białystok  1:1  (0:1)   k. 0:2

 

Wyniki meczów z udziałem PG Filipów

Pierwsza runda finałowa – 17 02 2015, Zwycięstwo w Grupie „A”

PG Filipów – PG Kleosin      3:2  (1:1)

PG Filipów – PG 18 Białystok  6:0  (3:0)

PG Filipów – PG Rajgród  7:3  (4:1)

Finał Grupy Północnej – 09 12 2014, Tytuł Mistrza Grupy Północnej Województwa Podlaskiego

PG Filipów – PG 7 Suwałki 4:1

PG Filipów – PG Korycin 2:1

PG Filipów – PG Sokółka 6:0

 

Eliminacje Zwycięstwo w grupie I – 03.12. 2014

PG Filipów – PG 3 Suwałki  6:0

PG Filipów – PG Białobrzegi 6:2

PG Filipów- PG 1 Sokółka 6:0

Mistrzostwa powiatu suwalskiego – 29 10 2014, Tytuł Mistrza Powiatu Suwalskiego

 

Regionalny Konkurs Recytatorski ,, Poeci Pogranicza- Warmii, Mazur i Suwalszczyzny im. Wacława Klejmonta.

W dniu 27.02.2015r w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bakałarzewie odbył się IV suwalski etap powiatowy Konkursu Recytatorskiego ,,Poeci Pogranicza”. Gimnazjum w Filipowie reprezentowały trzy uczennice: Angelika Ślimkowska- kl. Ia, Anna Radzewicz- kl. IIa, Kamila Siękiewicz- kl.IIIb. W konkursie brali udział uczniowie z różnych szkół: Bakałarzewa, Raczek, Suwałk. W kategorii klas I-III gimnazjum I miejsce zajęła Kamila Siękiewicz. III miejsce w tej kategorii zajęła także uczennica naszego gimnazjum- Anna Radzewicz.  Natomiast Angelika Ślimkowska  zdobyła wyróżnienie w konkursie.

Uczestniczki otrzymały wartościowe nagrody książkowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Suwałkach, które od tego roku objęło patronat nad konkursem. Naszym Gimnazjalistkom oczywiście gratulujemy, a Kamili i Ani życzymy powodzenia w Olecku, na kolejnym etapie konkursu.

 

V Spotkanie Promocyjne Szkół Ponadgimnazjalnych

Z myślą o gimnazjalistach, którzy stoją przed wyborem kolejnej szkoły i drogi dalszego kształcenia zorganizowane zostały już  po raz piąty "Targi Edukacyjne". Impreza odbyła się w małej hali sportowej w czwartek 26 lutego 2015r  pod hasłem „Weź Karierę w Swoje Ręce”.

Na spotkanie promocyjne  przybyli przedstawiciele 11 szkół ponadgimnacjalnych, uczniowie klas III gimnazjum, rodzice, nauczyciele i przedstawiciele Urzędu Gminy w Filipowie. Zainteresowani mieli okazję zapoznać się z ofertą szkół średnich powiatu suwalskiego i oleckiego, dowiedzieć się jakie są kierunki kształcenia, jakie szkoła oferuje dodatkowe zajęcia w kołach zainteresowań, porozmawiać z nauczycielami, a także zasięgnąć opinii obecnych uczniów danej szkoły. Szkoły w atrakcyjny sposób przedstawiły swoją ofertę, były banery, filmy i albumy, ciasta, wypieki, nietypowe fryzury, wizytówki ze zdjęciami  wykonanymi na miejscu,  gitara i śpiewy.

 

Rozgrywki półfinałowe woj. podlaskiego Futsal 2015

 

VII Edycja Szkolnego Konkursu Ortograficznego dla klas IV-VI Szkoły Podstawowej

W dniu 17.02.2015r uczniowie klas IV, V, VI zmierzyli się z testem ortograficznym. Do konkursu przystąpiło pięćdziesięciu jeden uczniów. Głównym celem konkursu było kształcenie i doskonalenie u dzieci i młodzieży umiejętności poprawnego pisania pod względem ortograficznym i interpunkcyjnym, a także rozwijanie logicznego myślenia, rozumowania i wykorzystywania wiedzy w praktyce (wykorzystanie znajomości zasad ortograficznych w pisaniu). Szkolny Konkurs Ortograficzny w Szkole Podstawowej wpisał się na dobre w tradycje i zwyczaje naszej szkoły. Odbywa się bowiem corocznie od siedmiu lat. ,,Cieszy się’’ wśród społeczności szkolnej dużym zainteresowaniem.

Laureaci etapu szkolnego otrzymają nagrody książkowe i dyplomy, natomiast pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia. Czekamy z niecierpliwością na wyniki, a wszystkim, którzy przystąpili do konkursu oczywiście gratulujemy! Najlepsi wśród laureatów etapu szkolnego pojadą reprezentować naszą szkołę na etapie międzyszkolnym konkursu do Wieliczek lub Bakałarzewa.

Wyniki  Szkolnego Konkursu Ortograficznego 2015r w Szkole Podstawowej.

Klasy IV

I miejsce- Anna Bogdan IV b

II miejsce- Nikola Benczyk IVa

III miejsce- Adam Pszkowski IVa

Klasy V- VI

I miejsce- Wiktoria Kibitlewska VIb

II miejsce- Anita Gliniecka VIa

III miejsce- Daria Mentel VIa

IV miejsce- Ewelina Bielecka Va

V miejsce- Urszula Mentel Vb

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce polskiej ortografii i interpunkcji.

 
Bezpieczne wakacje

Okienko zaufania

Kontakt z pedagogiem
szkolnym

Orzeł Biały

Do wakacji 26.06.2015 09:00 -68 Days
Szukaj w serwisie
Imieniny
P wczoraj: Izabeli
Wczoraj: Bronislawy Idziego
Dzisiaj: Juliana Stefana
Jutro: Izabeli Szymona
Po jutro: Jdy Lilianny
Faza Księżyca
Układ planet
Pogoda na Słońcu
SDAC
Sprawdź IP
JoomlaWatch Agent
JoomlaWatch 1.2.12 - Joomla Monitor and Live Stats by Matej Koval
JoomlaWatch Visitors


84.4%Poland Poland
6.4%Germany Germany
3.2%United States United States
1.2%China China
1.1%Brazil Brazil
0.5%United Kingdom United Kingdom
0.5%Belgium Belgium
0.1%Czech Republic Czech Republic
0.1%France France
0.1%Italy Italy

Dzisiaj: 3
Wczoraj: 104
Bieżący tydzień: 157
Poprzedni tydzień: 237
Bieżący miesiąc: 107
Poprzedni miesiąc: 715
Ogółem: 3450