Linki
Gości
Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 
Licznik odwiedzin
318516
DzisiajDzisiaj110
WczorajWczoraj266
W tym tygodniuW tym tygodniu1385
W tym miesiącuW tym miesiącu110
WszystkichWszystkich318516
54.166.15.152

Sakrament Bierzmowania 2014

 

"Piłkarska Kadra Czeka"

Drużyna Zespołu Szkół w Filipowie wygrała wojewódzki Turniej LZS w piłce nożnej „Piłkarska Kadra Czeka”. Tym samym nasi zawodnicy zakwalifikowali się do 30 Jubileuszowego Ogólnopolskiego Turnieju Chłopców im. Stanisława Tymowicza „Piłkarska Kadra Czeka”. Rozgrywki centralne odbędą się w Słubicach w dniach 7-14.08.2014r., grać będą zawodnicy LZS z rocznika 99 i młodsi niezrzeszeni w innych klubach. Pierwsze rozgrywki turniejowe pod tym tytułem odbyły się w 1984r., w tym też roku  Telewizja Polska rozpoczęła emisję programu sportowego „Piłkarska Kadra Czeka” zachęcającego młodzież ze środowisk wiejskich i małych miasteczek do gry w piłkę nożną.  Gratulujemy sukcesu!

Wyniki Finału Wojewódzkiego:

Filipow -Drohiczyn 2-1,
Drohiczyn -Bargłow Kościelny 0-3,
Filipow -Bargłow Kościelny 4-0.

Skład zwycięskiej  drużyny: Bartek Gużewski - kapitan, Piotr Trzasko, Paweł Dyczewski, Daniel Miszkiel, Marcin Nowak, Mariusz Olender,  Maciek Dereszyński , Marcin Jurski, Radek Brzozowski, Wojtek Żegaczewski, Damian Kamiński, Paweł Sieszputowski,  Patryk Rogucki, Kamil Sienkiewicz, Jan Kardel, Daniel Szuliński. Trener: Tomasz Ferenc

 

 

Wycieczka klasy IIa do Miodoborza

 

Szkoła humanitarna

Film Kamila z gier miejskich

Ulotka >>>

Strona Basi o projekcie >>>

 

Biwak z Jaćwingiem

W dniach 7-8.06.2014r klasa IIIa i IIIb Szkoły Podstawowej z Filipowa wraz z Opiekunkami- Panią Renatą Pszkowską i Panią Iwoną Bagińską była na biwaku w Smolnikach. Piękna, słoneczna pogoda, przepiękna okolica, zieleń, okoliczne jeziora sprawiły ,że pobyt dzieci w Smolnikach był bardzo udany. Uczniowie chętnie spędzali czas na świeżym powietrzu grając w piłkę nożną i siatkową, łowiąc ryby, uczestnicząc w różnych zabawach ruchowych. Pierwszy dzień pobytu na biwaku zakończył się wspólnym ogniskiem i dyskoteką. Drugiego dnia dzieci uczestniczyły w uroczystej mszy świętej w kościele w Smolnikach z okazji 25-lecia kapłaństwa Księdza Proboszcza tamtejszej parafii.

Dziękujemy również Rodzicom, którzy byli z nami w Smolnikach za pomoc w opiece nad dziećmi.

 

Niepełnosprawni są wśród nas

Dnia 27.05.2014r uczniowie ze Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum w Filipowie: Monika Bednarek, Joanna Tomasiak, Bartosz Dyczewski, Agata Woźniak i Marta Jaroszuk uczestniczyli w uroczystych obchodach Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych w Suwałkach.

Wśród laureatów konkursu plastycznego znaleźli się nasi uczniowie.

Marta Jaroszuk- II miejsce, kl.III gimnazjum

Wyróżnienie- Bartosz Dyczewski, kl.VIb

Pozostali uczniowie uczestniczący w konkursie otrzymali podziękowania i drobne upominki. Natomiast Marta za zajęcie II miejsca otrzymała książki, plecak, przybory szkolne i słodycze. Bartek- książki i słodycze. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z wyjazdu, a przede wszystkim z nagród.

W ramach wolontariatu zdjęcia z uroczystości robił Paweł Pszkowski -uczeń klasy III b gimnazjum.Za co mu oczywiście dziękujemy.

A gratulacje składamy laureatom konkursu!

 

Drużyna z Filipowa wicemistrzami turnieju Coca-Cola Cup województwa podlaskiego

W sobotę na boisku Miejskiego Ośrodka Szkolenia Piłkarskiego w Białymstoku odbył się finał Cola-Cola Cup województwa podlaskiego. Turniej jest największa piłkarska impreza tego typu w Polsce, w tym roku  brało  w nim udział 197 drużyn ze szkół gimnazjalnych z naszego województwa. W meczu finałowym  drużyna z Gimnazjum Publicznego w Filipowie przegrała 2:1 z zawodnikami z Publicznego Gimnazjum nr 9 w Białymstoku, zajmując tym samym II miejsce w turnieju i zdobywając  tytuł wicemistrzów województwa podlaskiego. Jak powiedział Piotr Trzasko zdobywca tytułu najlepszego bramkarza turnieju: zabrakło mam szczęścia i pewności siebie, w naszej drużynie nie było chłopaków z III klasy, mam nadzieję, że za rok znów powalczymy o Wielki Finał Coca-Cola Cup.

Wicemistrzostwo województwa wywalczyła drużyna w składzie: Bartosz Gużewski(IIA) - kapitan,  Piotr Trzasko(IIB) - bramkarz, Paweł Wasilewski(IIA), Paweł Dyczewski(IIB), Adrian Jurewicz(IIA), Mateusz Przemielewski(IIB), Wojtek Żegaczewski(IIB), Mariusz Olender(IIB),Marcin Nowak(IA),  Patryk Rogucki(IB) Trener: Tomasz Ferenc.


 

W moim młodzieńczym życiu jestem stróżem poranka nadziei


Na początku roku szkolnego dowiedziałam się o konkursie  literackim ogłoszonej przez Katolicki Uniwersytet Lubelski. Praca miała być świadectwem o naszym życiu pt., „W moim młodzieńczym życiu jestem stróżem poranka nadziei”, słowa te zostały skierowane do młodych przez Jana Pawła II. Nagrodzone prace miały ukazać się w książce „Młodzież jaką znamy i nie znamy”. Czułabym się źle, nie podejmując się tego wyzwania, pracę napisałam ambitnie, ale nie wiązałam zbyt wielkich oczekiwań, gdyż konkurs obejmował obszar całego kraju. Tu pragnę podziękować pani Jolancie Żaborowskiej, mojej nauczycielce  za pomoc i sprawdzenie pracy konkursowej.

Na początku marca dostałam powiadomienie, że zostałam laureatką, jury konkursowe ze 172 nadesłanych prac wybrało 23, wśród nich była moja. Gala kończąca konkurs odbyła się w auli Kardynała Stefana Wyszyńskiego w KUL. Była to też doskonała okazja zwiedzania miasta. Szczerze mówiąc Lublin mnie nie zachwycił, zwłaszcza że przez dwa dni padał ciągły deszcz.

Uczelnia jest bardzo zasłużona dla Polski, przed galą zwiedziłam muzeum poświęcone jej dziejom. Wykładał w niej Karol Wojtyła, chodziłam korytarzami którymi chodził Papież, byłam w sali w której uczył. Gala wręczenia nagród obejmowała wiele etapów, przemawiali profesorowie i zaproszeni goście. O sobie i o swojej nadziei opowiadali: nauczyciel który stracił wzrok, nie załamał się nadal pracuje w szkole - dziś powstaje o nim film, pływaczka która została mistrzynią świata juniorów i rekordzistką Polski, osiemnastoletni naukowiec - chłopak który wynalazł lek na chorobę Alzheimera.

Potem było rozdanie dyplomów i nagród, największą nagrodą była jednak książka o nas, którą wspólnie napisaliśmy. Chwilę porozmawiałam i zebrałam podpisy wszystkich autorów nagrodzonych prac. Na koniec wspólnie odśpiewaliśmy "Barkę" a wybrane osoby  złożyły wiązankę kwiatów pod pomnikiem  Jana Pawła II patrona KUL i naszej szkoły.

Marysia Sobuniewska (IIB)

 

Zielona Szkoła nad brzegiem pięknego jeziora

W  dniach 3-4.06.2014r uczniowie klasy IVa ze Szkoły Podstawowej w Filipowie byli na Zielonej Szkole w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym ,, Omega” w Olecku. Domki letniskowe położone są blisko jeziora Olecko Wielkie, wśród drzew i zieleni.

Wyjazd klasy na Zieloną Szkołę miał charakter edukacyjno-wychowawczy. W czasie pobytu dzieci rozwijały sprawność ruchową poprzez mecze piłki nożnej, gry sportowe, zabawy na świeżym powietrzu, spacery. W celu integracji grupy odbyło się wspólne ognisko klasowe. Uczniowie byli też w Regionalnym Ośrodku Kultury i Sportu, zwiedzili  również  Kościół pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny Królowej na Placu Wolności, widzieli pomnik Papieża. Klasa zobaczyła też Sanktuarium Krzyża Świętego i poznała historię jego powstania. Spacery wzdłuż jeziora , po Wiewiórczej Ścieżce pozwoliły poznać dzieciom różne gatunki zamieszkujących na tym terenie zwierząt i ptaków. Uczniowie brali także udział w Konkursie Wiedzy Biblijnej, najlepsi otrzymali nagrody książkowe. Podsumowaniem zajęć na Zielonej Szkole mają być sprawozdania dzieci z pobytu w Olecku, a także anonimowe ankiety, które wskażą mocne i słabe strony wyjazdu.

 
Orzeł Biały

Logo szkoły

 

Okienko zaufania

Kontakt z pedagogiem
szkolnym

Do wakacji 26.06.2015 09:00 236 Days
Szukaj w serwisie
Imieniny
P wczoraj: Zenobii Przemyslawa
Wczoraj: Urbana Saturnina
Dzisiaj: Juliana Lukasza
Jutro: Bohdany Tobiasza
Po jutro: Sylwii Huberta
Faza Księżyca
Układ planet
Pogoda na Słońcu
SDAC
Sprawdź IP
JoomlaWatch Agent
JoomlaWatch 1.2.12 - Joomla Monitor and Live Stats by Matej Koval
JoomlaWatch Visitors


89.4%Poland Poland
3.1%United States United States
1.6%Brazil Brazil
1.1%Kuwait Kuwait
0.6%Germany Germany
0.3%Italy Italy
0.3%United Kingdom United Kingdom
0.2%Russian Federation Russian Federation
0.2%Canada Canada
0.2%Spain Spain

Dzisiaj: 14
Wczoraj: 58
Bieżący tydzień: 264
Poprzedni tydzień: 288
Bieżący miesiąc: 14
Poprzedni miesiąc: 1077
Ogółem: 3143