Linki
Gości
Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości 
Licznik odwiedzin
308974
DzisiajDzisiaj45
WczorajWczoraj184
W tym tygodniuW tym tygodniu1218
W tym miesiącuW tym miesiącu4190
WszystkichWszystkich308974
54.161.133.166

Święto Szkoły - odsłonięcie pamiątkowej tablicy przy dębie katyńskim

 

Świat zawodów nie jest mi obcy

 

 

 

 

 

Pod  takim  hasłem odbyły się w dniu 07.05.2014r  zajęcia z uczniami  klas  VI  Szkoły Podstawowej  i  młodzieżą  gimnazjalną  obecnych klas III z Filipowa.

 

Zajęcia  zostały przeprowadzone przez Panie z  Poradni  Psychologiczno-Pedagogicznej w Suwałkach- Panią Martę Putrę i  Panią Agnieszkę Zackiewicz, które są ekspertkami w zakresie doradztwa zawodowego. W  klasach VI  przeprowadzono zajęcia dwugodzinne mające na celu wskazanie  zainteresowań  poszczególnych uczniów. Analiza wyników przeprowadzonych wśród uczniów ankiet, a także praca w grupach pozwoliła na  określenie konkretnych zdolności  danego dziecka i kierunku jego dalszego rozwoju.

 

Ortograficzne potyczki w Płocicznie - Tartak

Dnia  21.05.2014 r.  w Szkole Podstawowej w Płocicznie-Tartak odbył się I Rejonowy Konkurs Ortograficzny, w którym wzięło udział  28 osób ze  Szkoły Podstawowej nr 6, 11, 9 , 3 w Suwałkach, a także ze  szkoły w Przebrodzie, Starym Folwarku, Pawłówce i Brodzie Starym . W konkursie wzięli tez udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Filipowie:

Marlena Rogucka-kl.VIa
Zuzanna Zaśkiewicz- kl.VIa
Hubert   Rudziewicz-kl.Vb.

Uczestnicy konkursu pisali dyktando ze słuchu. W składzie komisji konkursowej  była Pani Jolanta Kubrak- doradca metodyczny z zakresu edukacji polonistycznej z Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach. Nasi  uczniowie zmierzyli się z napisaniem niełatwego dyktanda.

Nie zajęli wprawdzie czołowych miejsc, ale otrzymali dyplomy i drobne upominki. Gratulujemy Im udziału w eliminacjach rejonowych.

 

Teatr uczy i bawi

W  dniu  14.05.2014r  uczniowie ze Szkolnego Koła Teatralnego  przedstawili klasom IV-VI Szkoły Podstawowej  i dzieciom z klas młodszych oraz  przedszkolakom  trzy  inscenizacje. Klasa VI wystawiła na scenie fragment dramatu ,,Balladyna” J. Słowackiego. Natomiast klasy IV wystąpiły w przedstawieniu teatralnym,, Śpiąca królewna’’ oraz  w spektaklu ,,Smerfolandia”.

Aktorzy  wystąpili w pięknych strojach na tle ciekawej scenografii. Dopełnieniem wystąpień teatralnych była odpowiednio dobrana oprawa muzyczna i taniec. Widzowie dobrze się bawili i z zainteresowaniem  obejrzeli przygotowany repertuar. Młodzi artyści zostali nagrodzeni brawami.

W  zaprezentowanych inscenizacjach oprócz elementów humorystycznych i dobrej zabawy nie zabrakło treści wychowawczych  takich , jak: znaczenie miłości w życiu rodziny, szacunek dzieci do rodziców, ukazanie różnych charakterów i zachowań ludzkich ukrytych pod postaciami Smerfów, rola i znaczenie przyrody w życiu człowieka, umiejętność gospodarowania czasem, zdrowy styl życia…

 

Nabór do szkół ponadgimnazjalnych w Suwałkach

Spotkanie informacyjne z uczniami klas III gimnazjum w sprawie elektronicznej rekrutacji odbędzie się w czwartek i piątek w sali 102A. Przed założeniem konta w elektronicznym systemie rekrutacji proszę przygotować wymagane dane osobowe. Wcześniej należy zapoznać się z instrukcja obsługi systemu (w materiałach do pobrania).

Rekrutacja tu kliknij  >>>

Poniżej znajdują się  materiały rekrutacyjne do pobrania:

Instrukcja obsługi Systemu Elektronicznego  Wspomagania Rekrutacji  do szkół ponadgimnazjalnych   pobierz >>>

INFORMATOR O SZKOŁACH  dla kandydatów do szkół ponadgimnazjalnych i policealnych w Suwałkach na rok szkolny 2014/2015 ze strony http://www.zs3.suwalki.pl/   pobierz >>>

 

Uroczystość nawiedzenia obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w Filipowie

 

Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w klasach I- III SP

 

Inscenizacja z okazji kanonizacji patrona szkoły

 

Egzamin Gimnazjalny 2014

 
Czytam, więc wiem.
Witamy w II edycji kampanii społecznej promującej czytelnictwo

 

Konkurs

Logo szkoły

Okienko zaufania

Kontakt z pedagogiem
szkolnym

Do wakacji 28.06.2014 09:00 -85 Days
Szukaj w serwisie
Imieniny
P wczoraj: Januarego Konstancji
Wczoraj: Filipiny Eustachego
Dzisiaj: Jonasza Mateusza
Jutro: Tomasza Maurycego
Po jutro: Boguslawa Tekli
Faza Księżyca
Układ planet
Pogoda na Słońcu
SDAC
Sprawdź IP
JoomlaWatch Agent
JoomlaWatch 1.2.12 - Joomla Monitor and Live Stats by Matej Koval
JoomlaWatch Visitors


88.3%Poland Poland
2.7%United States United States
1.9%Germany Germany
1.8%Brazil Brazil
0.8%Kuwait Kuwait
0.5%United Kingdom United Kingdom
0.4%Italy Italy
0.4%Belgium Belgium
0.3%Mexico Mexico
0.3%China China

Wczoraj: 24
Poprzedni tydzień: 197
Bieżący miesiąc: 667
Poprzedni miesiąc: 641
Ogółem: 2968