Linki
Gości
Naszą witrynę przegląda teraz 109 gości 
Licznik odwiedzin
810000
DzisiajDzisiaj174
WczorajWczoraj1297
W tym tygodniuW tym tygodniu2028
W tym miesiącuW tym miesiącu57588
WszystkichWszystkich810000
54.81.5.96

Obchody Dnia Papieskiego 2015

 

 

Sukcesy piłkarskie w Mistrzostwach Powiatu Suwalskiego Szkół Podstawowych

 

Obchody Święta Edukacji Narodowej

 

 

Sprawozdanie z pielgrzymki młodzieży gimnazjalnej do Częstochowy.

      Pielgrzymka to podziękowanie Bogu za wszystko. Jest ona ogromnym przeżyciem dla wielu z nas i daje nam nadzieję. Takie właśnie odczucia mieli uczniowie klas III gimnazjum naszej szkoły w trakcie „XV Pielgrzymki Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę”. Opiekę nad młodzieżą sprawowali pani Dyrektor – Ewa Łebkowska, pan Ireneusz Jurczyk i ksiądz Paweł. Razem z naszą szkołą pojechała szkoła z Żarnowa i Krasnopola. Ósmego października z samego rana dojechaliśmy do Częstochowy.  Od razu udaliśmy  się na mszę świętą do kaplicy, gdzie zobaczyliśmy obraz „Matki Boskiej Częstochowskiej”. Po mszy mieliśmy trochę wolnego czasu, więc udaliśmy się na stragany z pamiątkami. O godzinie 1100 odbyła się uroczysta msza z udziałem wszystkich szkół im. Jana Pawła II.

Po mszy wyruszyliśmy w dalszą drogę do Lichenia, gdzie spędziliśmy noc w pensjonacie. Pobudka była o 500 rano, ponieważ o 600 uczestniczyliśmy we mszy świętej w Bazylice z Cudownym Obrazem w Licheniu. Po zakończonej modlitwie zwiedzaliśmy teren wokół Sanktuarium. Weszliśmy na  Golgotę, z której szczytu był wspaniały widok, wysłuchaliśmy wielu ciekawych historii związanych z obrazem "Matki Boskiej Licheńskiej”. Z Lichenia udaliśmy się do Gniezna, gdzie zwiedzaliśmy Stare Miasto i Katedrę z Drzwiami Gnieźnieńskimi. Następnym punktem na naszej trasie był Biskupin. Z przewodnikiem odwiedziliśmy Muzeum Archeologiczne. Dowiedzieliśmy się, jak kiedyś żyli tam ludzie. W czasie wolnym oglądaliśmy zażarty pojedynek szachowy dwojga najlepszych graczy naszej szkoły.

Ogromną niespodzianką okazało się zwiedzanie Torunia. Nikt nie spodziewał się, że zwiedzimy to piękne miejsce. W „Mieście Aniołów” (jak je nazwał przewodnik) widzieliśmy Krzywą wieżę, dom Mikołaja  Kopernika, piernikową” aleję  sław i wiele innych zabytków,  pod osłoną nocy.  Następnie wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Pielgrzymka była dla nas wspaniałym wydarzeniem i przeżyciem. Zobaczyliśmy tyle wspaniałych miejsc. Sądzę, że tak łatwo o nich nie zapomnimy. Zachęcam wszystkich, aby w przyszłości skorzystali z takiego wyjazdu.

                                                                                                                                       Olga Kraszewska (IIIA)

 

Zielona lekcja przyrody w Wigierskim Parku Narodowym

Już październik, niespodzianie przymrozki posrebrzyły poranki, drzewa zmieniają kolory, zwierzęta szykują się do zimy. My włożyliśmy ciepłe kurtki i czapki i wyruszyliśmy na wycieczkę. 7 października 2015r. uczniowie klas drugich szkoły podstawowej wzięli udział w nietypowej lekcji przyrody. Wraz z Paniami wychowawczyniami wybrali się do siedziby Wigierskiego Parku Narodowego w miejscowości Krzywe.

Zajęcia rozpoczęły się od prezentacji multimedialnej, której tematem była roślinność leśna. Następnie dzieci przeszły do sali z eksponatami roślin i zwierząt, gdzie musiały rozpoznać i prawidłowo wskazać gatunki fauny i flory. Po wizycie w muzeum Pani przewodnik zabrała młodych miłośników natury na ścieżkę przyrodniczo- archeologiczną. Podczas wędrówki dzieci poznały roślinność chronioną w Wigierskim Parku Narodowym, mogły też zobaczyć namiot pradawnych łowców reniferów. Wypełniając specjalne karty pracy uczyły się rozpoznawać warstwy lasu i charakterystyczne drzewa i krzewy.

Wiatr szczypał w nosy, kłuły świerki i sosny,  rudziły się olchy, złociły klony, była to prawdziwa zielona szkoła. Po powrocie na leśny plac zabaw, jak na prawdziwych wędrowców przystało zjedliśmy posiłek i wróciliśmy uśmiechnieci  do domu.

 

 

Narodowe czytanie "Lalki" Bolesława Prusa

5 IX 2015r. w sali widowiskowej Urzędu Gminy w Filipowie odbyła się IV edycja Narodowego czytania. Tego roku wszyscy mieliśmy możliwość czytania "Lalkę" Bolesława Prusa. O godzinie 1400 w ośmioosobowym składzie przystąpiliśmy do wspólnego czytania wybranych przez uczestników spotkania fragmentów książki. Po godzinie każdy z nas otrzymał pieczątkę z informacją o udziale w Narodowym czytaniu. Przeprowadziliśmy wspólną dyskusję na temat lektury. Na zakończenie spotkania przygotowano słodki poczęstunek. 

 

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2015/2016

 

 

Nowy Rok Szkolny

Dyrekcja Zespołu Szkół w Filipowie

zaprasza

Uczniów, Nauczycieli i Rodziców na inaugurację roku szkolnego 2015/2016,

która odbędzie się dnia 1 września 2015 r.

Program uroczystości:

godz. 800 Msza Święta w Kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Filipowie;

godz. 900 uroczysta akademia w hali sportowej Zespołu Szkół w Filipowie.

 

Miejsce spotkań uczniów poszczególnych klas z wychowawcami w dniu 1 września 2015 r.
Lp. Imię i nazwisko Klasa Nr sali
1. Katarzyna Butkiewicz PP[1] 4  
2. Wiesława Trocka OA 6
3. Halina Orłowska OB 5
4. Teresa Pułtorak OC 14
5. Danuta Grochowska 1a 209
6. Anna Danuta Ślimkowska 1b 210
7. Małgorzata Orłowska 1c 110
8. Janina Wiśniewska 2a 208
9. Henryka Cichocka 2b 207
10. Halina Kibitlewska 2c 211
11. Alicja Szulińska 3a 201
12. Celina Dobrzyńska 3b 212
13. Helena Wiśniewska 4a 12
14. Anna Domańska 5a 106
15. Katarzyna Moćkun 5b 13
16. Agnieszka Jurewicz 6a 9
17. Agnieszka Adamowicz 6b 14
18. Anna Smokowska 1a gim. 102
19. Paulina Chmura-Kalata 1b gim. 204
20. Lucyna Konieczna 2a gim. 205
21. Edyta Sielawa 2b gim. 203
22. Katarzyna Panek 3a gim. 11
23. Jolanta Żaborowska 3b gim. 105

[1] Punkt przedszkolny

ODJAZDY AUTOBUSÓW SZKOLNYCH w dniu01.09.2015r.

                                           Godzina : 1100

P. Kryścio - Wólka, Supienie, Czarne, Huta, Czostków, Rospuda, Filipów II.

P. Możejewski – Stare i Nowe Motule, Tabałówka, Jemieliste, Piecki, Dębszczyzna, Smolenka, Agrafinówka, Zusno, Garbas Pierwszy.

P. Szoszorek – Filipów Czwarty, Mieruniszki, Garbas Drugi.

 

Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów

W ostatnich dniach w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. Apelujemy i ostrzegamy, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!

Masz wątpliwości czy Twoje dziecko zażywa dopalacze? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości leczenia? Wiesz wszystko o negatywnych skutkach tych niebezpiecznych substancji? Masz informacje o miejscach, w których handluje się zakazanymi środkami? Jesteś uzależniony? Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przygotowało listę numerów telefonów pod którymi można szukać pomocy. Lista zostanie także przekazana do wszystkich resortów, urzędów wojewódzkich oraz powiatów.

800 060 800 – Bezpłatna, całodobowa infolinia Głównego Inspektora Sanitarnego. Pod tym numerem telefonu możemy uzyskać informacje na temat negatywnych skutków zażywania dopalaczy oraz o możliwościach leczenia. Infolinia jest także przeznaczona dla rodziców, którzy mają wątpliwości czy ich dzieci zażywają dopalacze. Na infolinię GIS można przekazywać także informacje, które mogą ułatwić służbom dotarcie do osób handlujących tymi nielegalnymi substancjami.

116 111 – Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Służy on młodzieży i dzieciom potrzebującym wsparcia, opieki i ochrony. Zapewnia dzwoniącym możliwość wyrażania trosk, rozmawiania o sprawach dla nich ważnych oraz kontaktu w trudnych sytuacjach. Telefon prowadzi Fundacja Dzieci Niczyje. Linia jest dostępna codziennie w godzinach 12:00 – 22:00, pomoc online dostępna na www.116111.pl/napisz. Tylko w 2014 roku specjaliści przeprowadzili 3205 rozmów dotyczących kontaktu dzieci z substancjami psychoaktywnymi..

800 100 100 – Telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawach bezpieczeństwa dzieci. To bezpłatna i anonimowa pomoc telefoniczna i online dla rodziców i nauczycieli, którzy potrzebują wsparcia i informacji w zakresie przeciwdziałania i pomocy dzieciom przeżywającym kłopoty i trudności wynikające z problemów i zachowań ryzykownych takich jak: agresja i przemoc w szkole, cyberprzemoc i zagrożenia związane z nowymi technologiami, wykorzystywanie seksualne, kontakt z substancjami psychoaktywnymi, uzależnienia, depresja, myśli samobójcze, zaburzenia odżywiania. Telefon prowadzi Fundacja Dzieci Niczyje. Linia dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00 – 18:00, pomoc online dostępna pod adresem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . W pierwszym półroczu 2015 roku 61 rozmów dotyczyło problemów z substancjami psychoaktywnymi (www.800100100.pl).

800 12 12 12 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Osoby poszukujące pomocy oraz informacji na temat dopalaczy mogą korzystać także z telefonu zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Numer przeznaczony jest zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, którzy chcą zgłosić problemy dzieci. Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.15 do 20.00. Po godzinie 20.00 oraz w dni wolne od pracy, każdy może przedstawić problem i zostawić numer kontaktowy. Pracownik telefonu zaufania oddzwoni następnego dnia.

112 – Jednolity numer alarmowy obowiązujący na terenie całej Unii Europejskiej.

Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej

 
Bezpieczne wakacje

 

Rodzina Szkół JPII

Okienko zaufania

Kontakt z pedagogiem
szkolnym

Orzeł Biały

Do wakacji 26.06.2016 09:00 -3 Days
Szukaj w serwisie
Imieniny
P wczoraj: Maryli Wladyslawa
Wczoraj: Leona Ireneusza
Dzisiaj: Piotra Pawla
Jutro: Emilii
Po jutro: Haliny Mariana
Faza Księżyca
Układ planet
Pogoda na Słońcu
SDAC
Sprawdź IP
JoomlaWatch Agent
JoomlaWatch 1.2.12 - Joomla Monitor and Live Stats by Matej Koval
JoomlaWatch Visitors


89.8%Poland Poland
6.1%United States United States
2.5%Germany Germany
0.2%United Kingdom United Kingdom
0.2%Russian Federation Russian Federation
0.1%Canada Canada
0.1%Kuwait Kuwait
0.1%Netherlands Netherlands
0%Ukraine Ukraine
0%Belgium Belgium

Dzisiaj: 27
Wczoraj: 52
Bieżący tydzień: 79
Poprzedni tydzień: 632
Bieżący miesiąc: 1778
Poprzedni miesiąc: 1714
Ogółem: 5156