Linki
Gości
Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 
Licznik odwiedzin
341999
DzisiajDzisiaj210
WczorajWczoraj336
W tym tygodniuW tym tygodniu546
W tym miesiącuW tym miesiącu6722
WszystkichWszystkich341999
54.87.107.232

Szkoła humanitarna

Film Kamila z gier miejskich

Ulotka >>>

Strona Basi o projekcie >>>

 

Biwak z Jaćwingiem

W dniach 7-8.06.2014r klasa IIIa i IIIb Szkoły Podstawowej z Filipowa wraz z Opiekunkami- Panią Renatą Pszkowską i Panią Iwoną Bagińską była na biwaku w Smolnikach. Piękna, słoneczna pogoda, przepiękna okolica, zieleń, okoliczne jeziora sprawiły ,że pobyt dzieci w Smolnikach był bardzo udany. Uczniowie chętnie spędzali czas na świeżym powietrzu grając w piłkę nożną i siatkową, łowiąc ryby, uczestnicząc w różnych zabawach ruchowych. Pierwszy dzień pobytu na biwaku zakończył się wspólnym ogniskiem i dyskoteką. Drugiego dnia dzieci uczestniczyły w uroczystej mszy świętej w kościele w Smolnikach z okazji 25-lecia kapłaństwa Księdza Proboszcza tamtejszej parafii.

Dziękujemy również Rodzicom, którzy byli z nami w Smolnikach za pomoc w opiece nad dziećmi.

 

Niepełnosprawni są wśród nas

Dnia 27.05.2014r uczniowie ze Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum w Filipowie: Monika Bednarek, Joanna Tomasiak, Bartosz Dyczewski, Agata Woźniak i Marta Jaroszuk uczestniczyli w uroczystych obchodach Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych w Suwałkach.

Wśród laureatów konkursu plastycznego znaleźli się nasi uczniowie.

Marta Jaroszuk- II miejsce, kl.III gimnazjum

Wyróżnienie- Bartosz Dyczewski, kl.VIb

Pozostali uczniowie uczestniczący w konkursie otrzymali podziękowania i drobne upominki. Natomiast Marta za zajęcie II miejsca otrzymała książki, plecak, przybory szkolne i słodycze. Bartek- książki i słodycze. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z wyjazdu, a przede wszystkim z nagród.

W ramach wolontariatu zdjęcia z uroczystości robił Paweł Pszkowski -uczeń klasy III b gimnazjum.Za co mu oczywiście dziękujemy.

A gratulacje składamy laureatom konkursu!

 

Drużyna z Filipowa wicemistrzami turnieju Coca-Cola Cup województwa podlaskiego

W sobotę na boisku Miejskiego Ośrodka Szkolenia Piłkarskiego w Białymstoku odbył się finał Cola-Cola Cup województwa podlaskiego. Turniej jest największa piłkarska impreza tego typu w Polsce, w tym roku  brało  w nim udział 197 drużyn ze szkół gimnazjalnych z naszego województwa. W meczu finałowym  drużyna z Gimnazjum Publicznego w Filipowie przegrała 2:1 z zawodnikami z Publicznego Gimnazjum nr 9 w Białymstoku, zajmując tym samym II miejsce w turnieju i zdobywając  tytuł wicemistrzów województwa podlaskiego. Jak powiedział Piotr Trzasko zdobywca tytułu najlepszego bramkarza turnieju: zabrakło mam szczęścia i pewności siebie, w naszej drużynie nie było chłopaków z III klasy, mam nadzieję, że za rok znów powalczymy o Wielki Finał Coca-Cola Cup.

Wicemistrzostwo województwa wywalczyła drużyna w składzie: Bartosz Gużewski(IIA) - kapitan,  Piotr Trzasko(IIB) - bramkarz, Paweł Wasilewski(IIA), Paweł Dyczewski(IIB), Adrian Jurewicz(IIA), Mateusz Przemielewski(IIB), Wojtek Żegaczewski(IIB), Mariusz Olender(IIB),Marcin Nowak(IA),  Patryk Rogucki(IB) Trener: Tomasz Ferenc.


 

W moim młodzieńczym życiu jestem stróżem poranka nadziei


Na początku roku szkolnego dowiedziałam się o konkursie  literackim ogłoszonej przez Katolicki Uniwersytet Lubelski. Praca miała być świadectwem o naszym życiu pt., „W moim młodzieńczym życiu jestem stróżem poranka nadziei”, słowa te zostały skierowane do młodych przez Jana Pawła II. Nagrodzone prace miały ukazać się w książce „Młodzież jaką znamy i nie znamy”. Czułabym się źle, nie podejmując się tego wyzwania, pracę napisałam ambitnie, ale nie wiązałam zbyt wielkich oczekiwań, gdyż konkurs obejmował obszar całego kraju. Tu pragnę podziękować pani Jolancie Żaborowskiej, mojej nauczycielce  za pomoc i sprawdzenie pracy konkursowej.

Na początku marca dostałam powiadomienie, że zostałam laureatką, jury konkursowe ze 172 nadesłanych prac wybrało 23, wśród nich była moja. Gala kończąca konkurs odbyła się w auli Kardynała Stefana Wyszyńskiego w KUL. Była to też doskonała okazja zwiedzania miasta. Szczerze mówiąc Lublin mnie nie zachwycił, zwłaszcza że przez dwa dni padał ciągły deszcz.

Uczelnia jest bardzo zasłużona dla Polski, przed galą zwiedziłam muzeum poświęcone jej dziejom. Wykładał w niej Karol Wojtyła, chodziłam korytarzami którymi chodził Papież, byłam w sali w której uczył. Gala wręczenia nagród obejmowała wiele etapów, przemawiali profesorowie i zaproszeni goście. O sobie i o swojej nadziei opowiadali: nauczyciel który stracił wzrok, nie załamał się nadal pracuje w szkole - dziś powstaje o nim film, pływaczka która została mistrzynią świata juniorów i rekordzistką Polski, osiemnastoletni naukowiec - chłopak który wynalazł lek na chorobę Alzheimera.

Potem było rozdanie dyplomów i nagród, największą nagrodą była jednak książka o nas, którą wspólnie napisaliśmy. Chwilę porozmawiałam i zebrałam podpisy wszystkich autorów nagrodzonych prac. Na koniec wspólnie odśpiewaliśmy "Barkę" a wybrane osoby  złożyły wiązankę kwiatów pod pomnikiem  Jana Pawła II patrona KUL i naszej szkoły.

Marysia Sobuniewska (IIB)

 

Zielona Szkoła nad brzegiem pięknego jeziora

W  dniach 3-4.06.2014r uczniowie klasy IVa ze Szkoły Podstawowej w Filipowie byli na Zielonej Szkole w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym ,, Omega” w Olecku. Domki letniskowe położone są blisko jeziora Olecko Wielkie, wśród drzew i zieleni.

Wyjazd klasy na Zieloną Szkołę miał charakter edukacyjno-wychowawczy. W czasie pobytu dzieci rozwijały sprawność ruchową poprzez mecze piłki nożnej, gry sportowe, zabawy na świeżym powietrzu, spacery. W celu integracji grupy odbyło się wspólne ognisko klasowe. Uczniowie byli też w Regionalnym Ośrodku Kultury i Sportu, zwiedzili  również  Kościół pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny Królowej na Placu Wolności, widzieli pomnik Papieża. Klasa zobaczyła też Sanktuarium Krzyża Świętego i poznała historię jego powstania. Spacery wzdłuż jeziora , po Wiewiórczej Ścieżce pozwoliły poznać dzieciom różne gatunki zamieszkujących na tym terenie zwierząt i ptaków. Uczniowie brali także udział w Konkursie Wiedzy Biblijnej, najlepsi otrzymali nagrody książkowe. Podsumowaniem zajęć na Zielonej Szkole mają być sprawozdania dzieci z pobytu w Olecku, a także anonimowe ankiety, które wskażą mocne i słabe strony wyjazdu.

 

Szkolny konkurs mitologiczny klas IV

Przed konkursem uczniowie klasy IV „a” i IV „b” zaprezentowali zaproszonym gościom- rodzicom uczniów inscenizację „Spotkanie z mitologią”. Następnie rodzice zostali zaproszeni do klasy historycznej, gdzie Młode Kustoszki przedstawiły prezentację „ Bogowie greccy” a następnie zaprosiły gości do zwiedzania Izby Tradycji Regionalnej w naszej szkole.

Tymczasem 11 osób- wytypowanych w etapie klasowym konkursu- wzięło udział w zmaganiach międzyklasowych. Osoby te wypełniały test nt. mitologii, a następnie odpowiadały na 3 pytania zadane przez każdego z jurorów. Aby wyłonić zwycięzcę zorganizowano dogrywkę. Najlepszym znawcą mitologii okazał się Eryk Barszczewski z kl. IV „a”. Drugie miejsce uzyskała Ewelina Bielecka, również z kl. IV „a”, zaś trzecie- Gabrysia Sikorska z kl. IV „b”. Uczestnicy uzyskali bardzo wysokie wyniki, toteż wszystkim należą się gratulacje.

 

„Po nici Ariadny do stajni Augiasza” Rejonowy Konkurs Mitologiczny w Suwałkach

Do etapu szkolnego konkursu przystąpiło 12 osób. W wyniku eliminacji do etapu rejonowego przystąpiły 4 osoby:  Joanna Grzyb, Mateusz Jurczyk, Łukasz Łaskowski i Hubert Rudziewicz. Są to uczniowie klas V. Konkursie organizowany był w Szkole Podstawowej nr 10 w Suwałkach. Wzięły w nim udział 52 osoby. Nasi reprezentanci rywalizowali z innymi uczniami ze szkół powiatu suwalskiego. Wszyscy otrzymali podziękowania za udział.

 

Święto Szkoły - „1 z 12” Turniej wiedzy ogólnej w gimnazjum

 

Do turnieju „1 z 12” wytypowano po dwie osoby ze wszystkich klas gimnazjalnych. Pytania -  z różnych kategorii ( Patron szkoły, matematyka, fizyka, geografia, historia świata, historia Polski, wynalazki, przysłowia, znaczenie słów… i in.)   przygotowane zostały przez nauczycieli. Pytania z  kategorii„ Patron szkoły” przygotowali uczniowie klas II gimnazjum.  Turniej składał się z trzech etapów. W pierwszym- prowadząca- Asia Kalwajtys zadawała kolejno pytania graczom w dwóch rundach. Wszyscy uczestnicy trafili do etapu drugiego. Podczas pytań zadawanych kolejnym uczestnikom wytypowano finalistów; Adriana Kopko z kl. I „a” gimnazjum, Mariusza Drobiszewskiego z kl. III „a” i Darię Dąbrowską z kl. III „b”. Turniej wygrała Daria Dąbrowska z wynikiem 151 pkt. Finaliści otrzymali nagrody, zaś zwycięzca Daria D. oprócz nagrody głównej otrzymała nagrodę dla klasy III „b”. Również klasa III „b” zwyciężyła w turnieju sportowym, w którym klasy rywalizowały w różnych ciekawych konkurencjach. Zwycięzcom gratulujemy.

Zajęcia sportowe

 
Orzeł Biały

Logo szkoły

 

Okienko zaufania

Kontakt z pedagogiem
szkolnym

Do wakacji 26.06.2015 09:00 149 Days
Szukaj w serwisie
Imieniny
P wczoraj: Pawla Milosza
Wczoraj: Tymoteusza Michala
Dzisiaj: Anieli Jerzego
Jutro: Walerego Karola
Po jutro: Franciszka Jozefa
Faza Księżyca
Układ planet
Pogoda na Słońcu
SDAC
Sprawdź IP
JoomlaWatch Agent
JoomlaWatch 1.2.12 - Joomla Monitor and Live Stats by Matej Koval
JoomlaWatch Visitors


85.3%Poland Poland
6.7%United States United States
1.7%Brazil Brazil
1.6%Germany Germany
0.7%Russian Federation Russian Federation
0.3%Italy Italy
0.3%France France
0.3%Mexico Mexico
0.3%United Kingdom United Kingdom
0.2%Kuwait Kuwait

Dzisiaj: 34
Wczoraj: 57
Bieżący tydzień: 91
Poprzedni tydzień: 573
Bieżący miesiąc: 1361
Poprzedni miesiąc: 1807
Ogółem: 4666