Linki
Gości
Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości 
Licznik odwiedzin
332144
DzisiajDzisiaj104
WczorajWczoraj396
W tym tygodniuW tym tygodniu1454
W tym miesiącuW tym miesiącu5627
WszystkichWszystkich332144
54.90.18.61

Zielona Szkoła nad brzegiem pięknego jeziora

W  dniach 3-4.06.2014r uczniowie klasy IVa ze Szkoły Podstawowej w Filipowie byli na Zielonej Szkole w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym ,, Omega” w Olecku. Domki letniskowe położone są blisko jeziora Olecko Wielkie, wśród drzew i zieleni.

Wyjazd klasy na Zieloną Szkołę miał charakter edukacyjno-wychowawczy. W czasie pobytu dzieci rozwijały sprawność ruchową poprzez mecze piłki nożnej, gry sportowe, zabawy na świeżym powietrzu, spacery. W celu integracji grupy odbyło się wspólne ognisko klasowe. Uczniowie byli też w Regionalnym Ośrodku Kultury i Sportu, zwiedzili  również  Kościół pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny Królowej na Placu Wolności, widzieli pomnik Papieża. Klasa zobaczyła też Sanktuarium Krzyża Świętego i poznała historię jego powstania. Spacery wzdłuż jeziora , po Wiewiórczej Ścieżce pozwoliły poznać dzieciom różne gatunki zamieszkujących na tym terenie zwierząt i ptaków. Uczniowie brali także udział w Konkursie Wiedzy Biblijnej, najlepsi otrzymali nagrody książkowe. Podsumowaniem zajęć na Zielonej Szkole mają być sprawozdania dzieci z pobytu w Olecku, a także anonimowe ankiety, które wskażą mocne i słabe strony wyjazdu.

 

Szkolny konkurs mitologiczny klas IV

Przed konkursem uczniowie klasy IV „a” i IV „b” zaprezentowali zaproszonym gościom- rodzicom uczniów inscenizację „Spotkanie z mitologią”. Następnie rodzice zostali zaproszeni do klasy historycznej, gdzie Młode Kustoszki przedstawiły prezentację „ Bogowie greccy” a następnie zaprosiły gości do zwiedzania Izby Tradycji Regionalnej w naszej szkole.

Tymczasem 11 osób- wytypowanych w etapie klasowym konkursu- wzięło udział w zmaganiach międzyklasowych. Osoby te wypełniały test nt. mitologii, a następnie odpowiadały na 3 pytania zadane przez każdego z jurorów. Aby wyłonić zwycięzcę zorganizowano dogrywkę. Najlepszym znawcą mitologii okazał się Eryk Barszczewski z kl. IV „a”. Drugie miejsce uzyskała Ewelina Bielecka, również z kl. IV „a”, zaś trzecie- Gabrysia Sikorska z kl. IV „b”. Uczestnicy uzyskali bardzo wysokie wyniki, toteż wszystkim należą się gratulacje.

 

„Po nici Ariadny do stajni Augiasza” Rejonowy Konkurs Mitologiczny w Suwałkach

Do etapu szkolnego konkursu przystąpiło 12 osób. W wyniku eliminacji do etapu rejonowego przystąpiły 4 osoby:  Joanna Grzyb, Mateusz Jurczyk, Łukasz Łaskowski i Hubert Rudziewicz. Są to uczniowie klas V. Konkursie organizowany był w Szkole Podstawowej nr 10 w Suwałkach. Wzięły w nim udział 52 osoby. Nasi reprezentanci rywalizowali z innymi uczniami ze szkół powiatu suwalskiego. Wszyscy otrzymali podziękowania za udział.

 

Święto Szkoły - „1 z 12” Turniej wiedzy ogólnej w gimnazjum

 

Do turnieju „1 z 12” wytypowano po dwie osoby ze wszystkich klas gimnazjalnych. Pytania -  z różnych kategorii ( Patron szkoły, matematyka, fizyka, geografia, historia świata, historia Polski, wynalazki, przysłowia, znaczenie słów… i in.)   przygotowane zostały przez nauczycieli. Pytania z  kategorii„ Patron szkoły” przygotowali uczniowie klas II gimnazjum.  Turniej składał się z trzech etapów. W pierwszym- prowadząca- Asia Kalwajtys zadawała kolejno pytania graczom w dwóch rundach. Wszyscy uczestnicy trafili do etapu drugiego. Podczas pytań zadawanych kolejnym uczestnikom wytypowano finalistów; Adriana Kopko z kl. I „a” gimnazjum, Mariusza Drobiszewskiego z kl. III „a” i Darię Dąbrowską z kl. III „b”. Turniej wygrała Daria Dąbrowska z wynikiem 151 pkt. Finaliści otrzymali nagrody, zaś zwycięzca Daria D. oprócz nagrody głównej otrzymała nagrodę dla klasy III „b”. Również klasa III „b” zwyciężyła w turnieju sportowym, w którym klasy rywalizowały w różnych ciekawych konkurencjach. Zwycięzcom gratulujemy.

Zajęcia sportowe

 

Święto Szkoły - odsłonięcie pamiątkowej tablicy przy dębie katyńskim

 

Świat zawodów nie jest mi obcy

 

 

 

 

 

Pod  takim  hasłem odbyły się w dniu 07.05.2014r  zajęcia z uczniami  klas  VI  Szkoły Podstawowej  i  młodzieżą  gimnazjalną  obecnych klas III z Filipowa.

 

Zajęcia  zostały przeprowadzone przez Panie z  Poradni  Psychologiczno-Pedagogicznej w Suwałkach- Panią Martę Putrę i  Panią Agnieszkę Zackiewicz, które są ekspertkami w zakresie doradztwa zawodowego. W  klasach VI  przeprowadzono zajęcia dwugodzinne mające na celu wskazanie  zainteresowań  poszczególnych uczniów. Analiza wyników przeprowadzonych wśród uczniów ankiet, a także praca w grupach pozwoliła na  określenie konkretnych zdolności  danego dziecka i kierunku jego dalszego rozwoju.

 

Ortograficzne potyczki w Płocicznie - Tartak

Dnia  21.05.2014 r.  w Szkole Podstawowej w Płocicznie-Tartak odbył się I Rejonowy Konkurs Ortograficzny, w którym wzięło udział  28 osób ze  Szkoły Podstawowej nr 6, 11, 9 , 3 w Suwałkach, a także ze  szkoły w Przebrodzie, Starym Folwarku, Pawłówce i Brodzie Starym . W konkursie wzięli tez udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Filipowie:

Marlena Rogucka-kl.VIa
Zuzanna Zaśkiewicz- kl.VIa
Hubert   Rudziewicz-kl.Vb.

Uczestnicy konkursu pisali dyktando ze słuchu. W składzie komisji konkursowej  była Pani Jolanta Kubrak- doradca metodyczny z zakresu edukacji polonistycznej z Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach. Nasi  uczniowie zmierzyli się z napisaniem niełatwego dyktanda.

Nie zajęli wprawdzie czołowych miejsc, ale otrzymali dyplomy i drobne upominki. Gratulujemy Im udziału w eliminacjach rejonowych.

 

Teatr uczy i bawi

W  dniu  14.05.2014r  uczniowie ze Szkolnego Koła Teatralnego  przedstawili klasom IV-VI Szkoły Podstawowej  i dzieciom z klas młodszych oraz  przedszkolakom  trzy  inscenizacje. Klasa VI wystawiła na scenie fragment dramatu ,,Balladyna” J. Słowackiego. Natomiast klasy IV wystąpiły w przedstawieniu teatralnym,, Śpiąca królewna’’ oraz  w spektaklu ,,Smerfolandia”.

Aktorzy  wystąpili w pięknych strojach na tle ciekawej scenografii. Dopełnieniem wystąpień teatralnych była odpowiednio dobrana oprawa muzyczna i taniec. Widzowie dobrze się bawili i z zainteresowaniem  obejrzeli przygotowany repertuar. Młodzi artyści zostali nagrodzeni brawami.

W  zaprezentowanych inscenizacjach oprócz elementów humorystycznych i dobrej zabawy nie zabrakło treści wychowawczych  takich , jak: znaczenie miłości w życiu rodziny, szacunek dzieci do rodziców, ukazanie różnych charakterów i zachowań ludzkich ukrytych pod postaciami Smerfów, rola i znaczenie przyrody w życiu człowieka, umiejętność gospodarowania czasem, zdrowy styl życia…

 

Nabór do szkół ponadgimnazjalnych w Suwałkach

Spotkanie informacyjne z uczniami klas III gimnazjum w sprawie elektronicznej rekrutacji odbędzie się w czwartek i piątek w sali 102A. Przed założeniem konta w elektronicznym systemie rekrutacji proszę przygotować wymagane dane osobowe. Wcześniej należy zapoznać się z instrukcja obsługi systemu (w materiałach do pobrania).

Rekrutacja tu kliknij  >>>

Poniżej znajdują się  materiały rekrutacyjne do pobrania:

Instrukcja obsługi Systemu Elektronicznego  Wspomagania Rekrutacji  do szkół ponadgimnazjalnych   pobierz >>>

INFORMATOR O SZKOŁACH  dla kandydatów do szkół ponadgimnazjalnych i policealnych w Suwałkach na rok szkolny 2014/2015 ze strony http://www.zs3.suwalki.pl/   pobierz >>>

 
Orzeł Biały

Logo szkoły

 

Okienko zaufania

Kontakt z pedagogiem
szkolnym

Do wakacji 26.06.2015 09:00 188 Days
Szukaj w serwisie
Imieniny
P wczoraj: Olimpii Lazarza
Wczoraj: Gracjana Boguslawa
Dzisiaj: Gabrieli Dariusza
Jutro: Bogumily Dominika
Po jutro: Tomasza Tomislawa
Faza Księżyca
Układ planet
Pogoda na Słońcu
SDAC
Sprawdź IP
JoomlaWatch Agent
JoomlaWatch 1.2.12 - Joomla Monitor and Live Stats by Matej Koval
JoomlaWatch Visitors


87.3%Poland Poland
5.7%United States United States
1.4%Brazil Brazil
1.1%Germany Germany
0.5%Kuwait Kuwait
0.4%Italy Italy
0.3%China China
0.3%Russian Federation Russian Federation
0.3%Mexico Mexico
0.1%United Kingdom United Kingdom

Dzisiaj: 11
Wczoraj: 109
Bieżący tydzień: 329
Poprzedni tydzień: 458
Bieżący miesiąc: 1274
Poprzedni miesiąc: 1376
Ogółem: 4364