Linki
Gości
Naszą witrynę przegląda teraz 42 gości 
Licznik odwiedzin
511904
DzisiajDzisiaj1565
WczorajWczoraj2120
W tym tygodniuW tym tygodniu11124
W tym miesiącuW tym miesiącu11124
WszystkichWszystkich511904
54.167.71.219

Ogłoszenie

Spotkania z rodzicami w sprawie klasyfikacji śródrocznej uczniów odbędą się w dniach 
21.01. 2015 r. i 22.01.2015r.

Program zebrań:

21.01.2015 r. (środa)
-
o godz. 945 dla rodziców kl. I- III, w  hali sportowej.

22.01.2015 r. (czwartek)
- o godz. 1500 dla kl. IV – VI sp. w małej sali gimnastycznej, po spotkaniu ogólnym, zebranie w klasach z wychowawcami,
- o godz. 1530 dla klas I – III gimnazjum, w małej sali gimnastycznej, następnie zebranie w klasach  z wychowawcami.

Dyrektor
Zespołu Szkół w Filipowie
/-/ Ewa Łebkowska

 

Szkolne Spotkanie Opłatkowe

W dniu 18 grudnia w szkolnej sali gimnastycznej odbyło się uroczyste spotkanie opłatkowe. Przybyło wielu gości: ks. proboszcz Stanisław Kukowski, ks. wikariusz Cezary Rozmus,  wójt Gminy Filipów  - pan Sylwester Koncewicz, Przewodniczący Rady Gminy – pan Radosław Świerzbin, Przewodniczący Komitetu Rodzicielskiego – pan Marek Dziadkowski, byli Radni Gminni, Rada Rodziców i rodzice, pracownicy szkoły, nauczyciele i prawie cała brać szkolna.  Przybyły zaproszone oba filipowskie zespoły: Zespół Śpiewaczy "Rospuda" założony i prowadzony przez panią Helenę Kibitlewską i Kapela Ludowa "Onegdaj" z kierownikiem panią Barbarą Orchowską.

Uroczystości rozpoczęły się od krótkiego przywitania gości i przemówienia dyrektora szkoły pani Ewy Łebkowskiej. Następnie uczniowie pod kierunkiem pani Jolanty Żaborowskiej przedstawili jasełkę. Szkolni aktorzy wcielili się w telewizyjnych reporterów i szukali istoty Świąt Bożego Narodzenia. Spektakl mówił o zagubieniu i zabieganiu współczesnego człowieka. Między aktami inscenizacji wystąpiły zaproszone zespoły śpiewając  kolędy i pastorałki. Po koncercie i jasełkach były gromkie brawa, następnie ks. proboszcz odczytał fragment Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa i złożył życzenia wszystkim zebranym,  później życzenia składali wójt gminy oraz dyrektor szkoły. Wszyscy przełamaliśmy się opłatkiem, uściskaliśmy się i życzyliśmy  tradycyjnie  - wszystkiego najlepszego. W tym czasie na scenie śpiewał kolędy szkolny zespół "Stokrotki" pod kierunkiem pana Ireneusza Jurczyka. Na zakończenie grono pedagogiczne i zaproszeni goście udali się na wspólną wigilię, gdzie nadal brzmiały świąteczne śpiewy.

 

 

Podsumowanie Konkursu "Zbieraj-nie wyrzucaj"

Uczniowie Zespołu Szkół w Filipowie wzięli udział w konkursie na zbieranie zużytych baterii i akumulatorów zorganizowanym przez Marszałka Województwa Podlaskiego w ramach publicznej kampanii edukacyjnej „Zbieraj- nie wyrzucaj”. Konkurs trwał od 28 października do 28 listopada 2014r. W konkursie wzięły udział  84 szkoły.

Uczniowie  Zespołu Szkół w Filipowie zebrali 346 kg baterii i zajęli 11 miejsce ( szkoła , która zajęła I miejsce zebrała 1201kg baterii).

W konkursie indywidualnym wśród  uczniów, którzy zebrali najwięcej baterii w swoich szkołach Mateusz Ślimkowski uczeń klasy Ib Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Filipowie zajął 7 miejsce ( zebrał 300 kg baterii; zwycięzca zebrał 708 kg). W nagrodę Mateusz otrzymał tablet.

Mateusz - Gratulacje !!!

 

I nagroda za kampanię "Białej Wstążki"

W dniu dzisiejszym w sali konferencyjnej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. E. Szczepanika w Suwałkach odbyło się podsumowanie V Suwalskiej Kampanii Białej Wstążki promującej ideę uwrażliwiania na przemoc i agresję wobec dziewcząt i kobiet. Tegorocznym działaniom nadano tytuł: „Tato, synu - porozmawiajmy o mocy bez przemocy” 

W naszej szkole Ambasadorzy kampanii "Białej Wstążki" pod opieką pani Ewy Świerzbin podjęli szereg działań wskazujących na właściwe postawy wobec dziewcząt. Z akcji Marysia zrobiła zdjęcia a Kamil z Mateuszem zmontowali prezentację, którą przesłano do Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji  w Suwałkach.  Do projektu przystąpiło 13 szkół,  3 prace zostały nagrodzone i 2 wyróżnione.  Komisja Konkursowa doceniła działania naszej szkoły przyznając jej nagrodę.  Mimo, że protokół konkursowy nie numerował nagrodzonych miejsc w czasie wręczania nagród okazało się, że zajęliśmy I miejsce i otrzymaliśmy bogaty zestaw piłek sportowych.

Gratulujemy sukcesu, z nadzieją, że podjęty wysiłek przyniesie zamierzony cel.

 

Jasełka klasy I-III

 

Polska Organizacja Wojskowa - historia i teraźniejszość

Uczniowie klas V- II gim. spotkali z członkami Polskiej Organizacji Wojskowej oddział Suwałki. Jest to grupa młodzieży, której działalność nawiązuje do tradycji POW działającej pod egidą Józefa Piłsudskiego. Krótka lekcja historii organizacji:

"Polska Organizacja Wojskowa powstała w Królestwie Polskim we wrześniu 1914 roku. Była tajną organizacją  utworzoną na rozkaz Piłsudskiego. POW była niezależna od jakichkolwiek orientacji politycznych. Deklaracja ideowa POW głosiła, że celem organizacji jest zdobycie niepodległej Polski ... i że działa „w ścisłym kontakcie z Legionami Polskimi” . „Pierwsze grupy Polskiej  Organizacji Wojskowej na Suwalszczyźnie powstały w końcu 1917 roku, a wśród jej organizatorów znaleźli się m.in. nauczyciel Franciszek Chruścielewski i administrator parafii w Bargłowie, ksiądz Roch Modzelewski. Rok później suwalska POW była już ujęta w ścisłe ramy organizacyjne a kierował nią Aleksander Putra.W terenie współpracowali z nim: w powiecie augustowskim- Roman Ostrowski z majątku Pruska, Bronisław Wielgat z Brzozówki, Józef Milewski z Popowa, Ignacy Jagłowski z Netty, w Raczkach- Franciszek Siemion a w Augustowie bracia Warakomscy oraz Bolesław Folejewski. W powiecie suwalskim: Jan Krassowski w Przerośli, Chmielewski w Filipowie, w Suwałkach: Piotr Łankiewicz, Czesław Bernatowicz, Aleksander Butkiewicz, Henryk Schram...” (więcej informacji w: K.Skłodowski "Dzisiaj ziemia wasza jest wolną")

Peowiacy którzy odwiedzili naszą szkołę to uczniowie szkół średnich w Suwałkach. Oddział POW do którego należą jest jednym z wielu na terenie Polski. Komendantem oddziału POW Suwałki jest Albert Oberman, zaś Michał Kempisty (absolwent Szkoły Podstawowej w Filipowie) jest zastępcą i dowódcą oddziału terenowego. Członkowie oddziału biorą udział w akcjach rekonstrukcyjnych, współpracują z Muzeum Okręgowym, biorą udział w organizacji większości uroczystości patriotycznych na terenie Suwałk, odwiedzają szkoły ...etc. (więcej: na stronie http://www.historykon.net/ciekawi-ludzie/71-pow-oddzial-suwalki-2014rok).

Spotkanie z uczniami szkoły w Filipowie miało charakter poglądowy. Peowiacy opowiedzieli o swoich zajęciach oraz zaprezentowali część wyposażenia. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję wysłuchać i obejrzeć tworzącą się historię oraz porozmawiać z jej czynnymi uczestnikami. Spotkania w klasach były bardzo interesujące.

Dziękujemy członkom oddziału za wizytę.

 

Pyszny Biały Wieczór

 

Zaproszenie - punkt informacyjny w naszej szkole

 

 

Uprzejmie informujemy, iż w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego specjaliści Lokalnego  Punktu Informacyjnego w Suwałkach odwiedzą gminę Filipów w celu bezpośredniego dotarcia z informacją o funduszach europejskich do ich mieszkańców.

W najbliższym czasie dyżur specjalisty odbędzie się:

17  grudnia 2014 r. w Szkole Podstawowej w Filipowie ,  ul. M. Konopnickiej 6,

w godz. 10.00 – 14.00

 

Jeżeli:

  • masz pomysł na biznes i nie wiesz, czy masz szansę na jego dofinansowanie,
  • realizujesz projekt i chciałbyś się dowiedzieć, w jaki sposób go rozliczyć,

Przyjdź na dyżur a uzyskasz:

  • bezpłatną i kompleksową informację dot. możliwości dofinansowania Twojego pomysłu z Funduszy Europejskich,
  • wstępną pomoc w przygotowaniu i rozliczaniu projektów, m.in. zasad kontroli projektów, opisywania dokumentów finansowo-księgowych, informację o możliwości realizacji projektu w formule partnerstwa publiczno-prywatnego,
  • informację o podstawowych kryteriach uzyskania dofinansowania, procedurach, wymaganych dokumentach, terminach oraz wskażemy instytucje, które odpowiadają za przyjmowanie wniosków.

Zapraszamy serdecznie!

 

 

V edycja kampanii „Białej Wstążki”

Od 25 listopada do 10 grudnia realizowana była w naszej szkole kampania Białej Wstążki pod hasłem: „Tato, synu … Porozmawiajmy o mocy bez przemocy”.

Kampania wpisuje się w międzynarodową inicjatywę „16 Dni przeciw przemocy ze względu na płeć”. Również w Polsce podejmowane są różne inicjatywy upamiętniające kobiety-ofiary przemocy.

Głównym celem kampanii jest uświadomienie mieszkańcom naszej gminy (dzieciom i dorosłym) jak ważny jest męski głos solidarności z ofiarami oraz wyrażenie zdecydowanego sprzeciwu w kwestii przemocy wobec kobiet. Akcja ma także budować społeczną świadomość, że przemoc ze względu na płeć stanowi pogwałcenie praw człowieka.

Kampania skupia się na symbolice „Białej Wstążki”, która przypięta przez mężczyznę i chłopaka oznacza deklarację nie tylko wyrzeczenia się stosowania przemocy, ale także reagowania, gdy się jest jej świadkiem.

W różnych krajach świata zaczyna się podkreślać, że do aktywnego przeciwdziałania przemocy należy zaangażować mężczyzn. Żeby stało się to możliwe, trzeba mieć świadomość, że:

1) większość mężczyzn nie używa przemocy w bliskich związkach,

2) nie jest prawdą, że wszyscy mężczyźni są potencjalnie brutalni,

3) przemoc mężczyzn jest spowodowana czynnikami indywidualnymi i społecznymi,

4) dla mężczyzn, którzy doświadczali przemocy, jest ona źródłem poważnej traumy, podobnie jak w przypadku kobiet.

W naszych działaniach skupiliśmy się przede wszystkim na promowaniu pozytywnych postaw chłopaków i mężczyzn. Pokazaliśmy, że warto przełamywać stereotypy i zorganizowaliśmy  „Pyszny Biały Wieczór”. Podczas wyjątkowych warsztatów Tatusiowie, Dziadkowie i Wujkowie z pomocą synów i córek własnoręcznie przygotowali swojej rodzince przysmaki: sałatki, desery, koreczki, szaszłyki, gofry, soki wyciskane ze świeżych owoców i inne pyszne dania. Pan Stanisław przygrywał na akordeonie.

Panie pracujące w szkole, ośrodku zdrowia, Urzędzie Gminy, GOPS-ie, GOK-u, WTZ-cie, sklepie, poczcie otrzymały piękne białe róże.

Zależało nam na rozpowszechnieniu wiedzy o kampanii. Mamy nadzieję, że coraz więcej osób będzie wrażliwych na los ofiar przemocy.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w działania. Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dziękujemy za wsparcie finansowe.

Ambasadorzy  kampanii Białej Wstążki
przy Zespole Szkół w Filipowie

 
Rodzina Szkół JPII

Okienko zaufania

Kontakt z pedagogiem
szkolnym

Orzeł Biały

Do wakacji 26.06.2016 09:00 140 Days
Szukaj w serwisie
Imieniny
P wczoraj: Andrzeja Jozefa Tytusa
Wczoraj: Agaty Adelajdy
Dzisiaj: Doroty Bogdana Pawla
Jutro: Ryszarda Teodora
Po jutro: Hieronima Sebastiana
Faza Księżyca
Układ planet
Pogoda na Słońcu
SDAC
Sprawdź IP
JoomlaWatch Agent
JoomlaWatch 1.2.12 - Joomla Monitor and Live Stats by Matej Koval
JoomlaWatch Visitors


92.2%Poland Poland
2.5%Germany Germany
2.5%United States United States
0.3%United Kingdom United Kingdom
0.3%China China
0.2%Netherlands Netherlands
0.2%Russian Federation Russian Federation
0.1%Ukraine Ukraine
0.1%Brazil Brazil
0.1%Japan Japan

Dzisiaj: 9
Wczoraj: 26
Bieżący tydzień: 154
Poprzedni tydzień: 244
Bieżący miesiąc: 154
Poprzedni miesiąc: 889
Ogółem: 3012