Linki
Gości
Naszą witrynę przegląda teraz 51 gości 
Licznik odwiedzin
1020238
DzisiajDzisiaj3063
WczorajWczoraj3444
W tym tygodniuW tym tygodniu21267
W tym miesiącuW tym miesiącu63930
WszystkichWszystkich1020238
23.22.206.103

Obchody Święta Niepodległości 2015

 

 

Uroczyste ślubowanie klas I SP

 

 

Obchody Dnia Papieskiego 2015

 

 

Sukcesy piłkarskie w Mistrzostwach Powiatu Suwalskiego Szkół Podstawowych

 

Obchody Święta Edukacji Narodowej

 

 

Sprawozdanie z pielgrzymki młodzieży gimnazjalnej do Częstochowy.

      Pielgrzymka to podziękowanie Bogu za wszystko. Jest ona ogromnym przeżyciem dla wielu z nas i daje nam nadzieję. Takie właśnie odczucia mieli uczniowie klas III gimnazjum naszej szkoły w trakcie „XV Pielgrzymki Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę”. Opiekę nad młodzieżą sprawowali pani Dyrektor – Ewa Łebkowska, pan Ireneusz Jurczyk i ksiądz Paweł. Razem z naszą szkołą pojechała szkoła z Żarnowa i Krasnopola. Ósmego października z samego rana dojechaliśmy do Częstochowy.  Od razu udaliśmy  się na mszę świętą do kaplicy, gdzie zobaczyliśmy obraz „Matki Boskiej Częstochowskiej”. Po mszy mieliśmy trochę wolnego czasu, więc udaliśmy się na stragany z pamiątkami. O godzinie 1100 odbyła się uroczysta msza z udziałem wszystkich szkół im. Jana Pawła II.

Po mszy wyruszyliśmy w dalszą drogę do Lichenia, gdzie spędziliśmy noc w pensjonacie. Pobudka była o 500 rano, ponieważ o 600 uczestniczyliśmy we mszy świętej w Bazylice z Cudownym Obrazem w Licheniu. Po zakończonej modlitwie zwiedzaliśmy teren wokół Sanktuarium. Weszliśmy na  Golgotę, z której szczytu był wspaniały widok, wysłuchaliśmy wielu ciekawych historii związanych z obrazem "Matki Boskiej Licheńskiej”. Z Lichenia udaliśmy się do Gniezna, gdzie zwiedzaliśmy Stare Miasto i Katedrę z Drzwiami Gnieźnieńskimi. Następnym punktem na naszej trasie był Biskupin. Z przewodnikiem odwiedziliśmy Muzeum Archeologiczne. Dowiedzieliśmy się, jak kiedyś żyli tam ludzie. W czasie wolnym oglądaliśmy zażarty pojedynek szachowy dwojga najlepszych graczy naszej szkoły.

Ogromną niespodzianką okazało się zwiedzanie Torunia. Nikt nie spodziewał się, że zwiedzimy to piękne miejsce. W „Mieście Aniołów” (jak je nazwał przewodnik) widzieliśmy Krzywą wieżę, dom Mikołaja  Kopernika, piernikową” aleję  sław i wiele innych zabytków,  pod osłoną nocy.  Następnie wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Pielgrzymka była dla nas wspaniałym wydarzeniem i przeżyciem. Zobaczyliśmy tyle wspaniałych miejsc. Sądzę, że tak łatwo o nich nie zapomnimy. Zachęcam wszystkich, aby w przyszłości skorzystali z takiego wyjazdu.

                                                                                                                                       Olga Kraszewska (IIIA)

 

Zielona lekcja przyrody w Wigierskim Parku Narodowym

Już październik, niespodzianie przymrozki posrebrzyły poranki, drzewa zmieniają kolory, zwierzęta szykują się do zimy. My włożyliśmy ciepłe kurtki i czapki i wyruszyliśmy na wycieczkę. 7 października 2015r. uczniowie klas drugich szkoły podstawowej wzięli udział w nietypowej lekcji przyrody. Wraz z Paniami wychowawczyniami wybrali się do siedziby Wigierskiego Parku Narodowego w miejscowości Krzywe.

Zajęcia rozpoczęły się od prezentacji multimedialnej, której tematem była roślinność leśna. Następnie dzieci przeszły do sali z eksponatami roślin i zwierząt, gdzie musiały rozpoznać i prawidłowo wskazać gatunki fauny i flory. Po wizycie w muzeum Pani przewodnik zabrała młodych miłośników natury na ścieżkę przyrodniczo- archeologiczną. Podczas wędrówki dzieci poznały roślinność chronioną w Wigierskim Parku Narodowym, mogły też zobaczyć namiot pradawnych łowców reniferów. Wypełniając specjalne karty pracy uczyły się rozpoznawać warstwy lasu i charakterystyczne drzewa i krzewy.

Wiatr szczypał w nosy, kłuły świerki i sosny,  rudziły się olchy, złociły klony, była to prawdziwa zielona szkoła. Po powrocie na leśny plac zabaw, jak na prawdziwych wędrowców przystało zjedliśmy posiłek i wróciliśmy uśmiechnieci  do domu.

 

 

Narodowe czytanie "Lalki" Bolesława Prusa

5 IX 2015r. w sali widowiskowej Urzędu Gminy w Filipowie odbyła się IV edycja Narodowego czytania. Tego roku wszyscy mieliśmy możliwość czytania "Lalkę" Bolesława Prusa. O godzinie 1400 w ośmioosobowym składzie przystąpiliśmy do wspólnego czytania wybranych przez uczestników spotkania fragmentów książki. Po godzinie każdy z nas otrzymał pieczątkę z informacją o udziale w Narodowym czytaniu. Przeprowadziliśmy wspólną dyskusję na temat lektury. Na zakończenie spotkania przygotowano słodki poczęstunek. 

 

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2015/2016

 

 
Rodzina Szkół JPII

Okienko zaufania

Kontakt z pedagogiem
szkolnym

Orzeł Biały

Do wakacji 26.06.2016 09:00 -92 Days
Szukaj w serwisie
Imieniny
P wczoraj: Boguslawa Tekli
Wczoraj: Gerarda Teodora
Dzisiaj: Aurelii Ladyslawa
Jutro: Justyny Cypriana
Po jutro: Damiana Amadeusza
Faza Księżyca
Układ planet
Pogoda na Słońcu
SDAC
Sprawdź IP
JoomlaWatch Agent
JoomlaWatch 1.2.12 - Joomla Monitor and Live Stats by Matej Koval
JoomlaWatch Visitors


88%Poland Poland
4.8%United States United States
4%Germany Germany
0.4%Brazil Brazil
0.4%United Kingdom United Kingdom
0.3%Netherlands Netherlands
0.2%Italy Italy
0.2%Russian Federation Russian Federation
0.2%Malta Malta
0.1%Kuwait Kuwait

Dzisiaj: 24
Wczoraj: 16
Poprzedni tydzień: 216
Bieżący miesiąc: 993
Poprzedni miesiąc: 562
Ogółem: 2436