Linki
Gości
Naszą witrynę przegląda teraz 88 gości 
Licznik odwiedzin
737322
DzisiajDzisiaj90
WczorajWczoraj2907
W tym tygodniuW tym tygodniu7193
W tym miesiącuW tym miesiącu68011
WszystkichWszystkich737322
54.224.103.186

Chłopcy z gimnazjum wywalczyli tytuł Mistrza Województwa Podlaskiego i zagrają w Wielkim Finale Coca-Cola Cup 2015 w Gdańsku

W czwartek 11 06 2015 r na bocznym boisku stadionu miejskiego w Białymstoku odbył się finał województwa podlaskiego turnieju Coca-Cola Cup. Zagrało w nim 16 zespołów chłopięcych i 8 dziewczęcych, które okazały się najlepsze we wcześniejszych eliminacjach. Wśród chłopaków powiat suwalski reprezentowały drużyny: PG nr 7 w Suwałkach, ZS nr 8 w Suwałkach, PG w Słobódce i PG w Filipowie. Suwalskie drużyny odpadły w grupach, zespół ze Słobódki poległ w ćwierćfinale. W walce o medale drużyna z Gimnazjum nr 15 w Białymstoku pokonała 6:0 swoich rówieśników z Łomży, w drugim półfinale chłopaki z Filipowa rozbili 11:2 Gimnazjum Sportowe nr 19 w Białymstoku. W walce o zwycięstwo i o wyjazd na wielki finał w Gdańsku spotkała się ponownie drużyna białostockiej piętnastki i zawodnicy z Filipowa. To drugie finałowe spotkanie tych drużyn w tym roku, w marcu w finale Gimnazjady 3:2 wygrał Filipów. Pierwszą połowę nasi zawodnicy zagrali bardzo dobrze strzelając trzy bramki, w drugiej zaatakowali chłopcy z Białegostoku, mecz zakończył się naszym zwycięstwem 5:4.

Wyniki z grupy:
PG Filipów 5:0 Gimn. Ciechanowiec
PG Filipów 4:1 PG 8 Łomża
PG Filipów  6:0 Gimn. Kleosin

   Po turnieju trener Tomasz Ferenc relacjonował: Z grupy wyszliśmy z pierwszego miejsca aby nie spotkać się z faworytem zawodów Gimnazjum nr 15 w Białymstoku, który w rozgrywkach lokalnych wyśrubował imponujący bilans bramek 38:1. Czym jest jednak futbol, niech świadczy nasz mecz ćwierćfinałowy z Trzciannem. Chłopaki obili słupki i poprzeczkę a piłka nie chciała wpaść do bramki przeciwników. Wtedy ich zawodnik z szesnastu metrów posłał piękną petardę pod poprzeczkę i piłka zatrzepotała w siatce, zasłonięty bramkarz nic nie mógł zrobić, przegrywamy 0:1. Gra się wyrównała, niemoc strzelecka naszych trwa, ich bramkarz broni dobrze i szczęśliwie. Za 10 sekund miał być gwizdek, pakowanie manatków i wyjazd do domu, wtedy Bartek strzela, piłka kozłuje mija ręce bramkarza i wolno wpada do bramki. Ta odrobina piłkarskiego szczęścia daje nam dogrywkę, w której strzelamy dwie bramki, mecz kończy się wynikiem 3:1 i … gramy dalej.

Następny mecz gramy z drużyną z Białegostoku, z trybun dochodzi doping i znane z ligowych rozgrywek wyzwiska przeciwników. Chłopaki bez emocji na zimno do przerwy strzelili sześć bramek. Skończył się doping umilkły niesportowe okrzyki, mecz z Gimnazjum Sportowym nr 19 w Białymstoku wygraliśmy 11:2. W półfinale wojewódzkim to wynik bardzo wysoki. Mecz finałowy gramy z faworytem turnieju Gimnazjum nr 15 w Białymstoku. Piętnastka w tych zawodach rozbiła wszystkich przeciwników nie dając im nawet szansy do nawiązania walki. Była to dla nich też okazja do rewanżu za przegrany finał Gimnazjady w Suwałkach.   Do przerwy nasi zawodnicy pokazują klasę, strzelają trzy piękne bramki i wtedy luz się skończył, przeciwnik otrząsnął się i ruszył do walki, bronimy wyniku, ostatecznie wygrywamy 5:4.

Tytuł Mistrza Województwa w turnieju Coca Cola Cup jest dla nas bardzo dużym sukcesem, ale nie przypadkowym, rok temu mieliśmy drugie miejsce, wcześniej było czwarte, kilka lat temu zdobyliśmy finał i nie wyszliśmy z grupy, to też jest wyczyn dla wiejskiego gimnazjum. Teraz czeka nas wielki finał w Gdańsku .

Tytuł mistrzowski zdobyła drużyna w składzie: Bartek Brzozowski, Paweł Sierzputowski, Marcin Nowak, Mateusz Przemielewski, Patryk Rogucki, Bartek Gużewski, Piotr Trzasko, Paweł Wasilewski, Adrian Jurewicz, Trener: Tomasz Ferenc

Królem strzelców turnieju został Bartosz Gużewski, a najlepszym bramkarzem Piotr Trzasko. Piotrek nagrodę dla najlepszego bramkarza otrzymał także w ubiegłym roku.

 

Zielona Szkoła we wsi Posejnele

 

Są takie miejsca, które swoim urokiem znacznie przewyższają słowa o nich wypowiedziane

Mowa w tytule o maleńkiej wsi Posejnele, w gminie Giby, położonej na skraju Puszczy Augustowskiej, wśród okolicznych lasów i jezior. To miejsce, w którym czas nie odmierza godzin, życie biegnie tu wolniej i spokojniej, jakby na innej planecie.

Właśnie w Posejnelach kl.Va przebywała w dniach: 8-9.06.2015r na Zielonej Szkole. Wyjazd z dziećmi miał charakter edukacyjno-wychowawczy. Uczniowie zwiedzili Posejnele i okolicę, a także gminę Giby. W ramach zadań dydaktycznych klasa była na wzgórzu w Gibach, gdzie stoi widoczny z daleka krzyż, otoczony polnymi głazami. Nieprzypadkowo bowiem Giby nazywane są ,,Golgotą Puszczy Augustowskiej” lub ,, Małym Katyniem”. W okolicach tych, w lipcu 1945r sowieckie oddziały zamordowały około sześciuset Polaków. Do dziś nieznane jest miejsce pochówku. O Nich, Niezłomnych przypomina krzyż na wzgórzu.

 

Zielona Szkoła w Miodoborzu

W dniach 31.05 - 02.06.2015 uczniowie klasy V ,,b'' przebywali na ,,Zielonej Szkole" w Miodoborzu u państwa Wioletty i Andrzeja Kamińskich. Piękne miejsce  i bardzo dobre warunki wypoczynku pozwoliły uczniom na: dobrą zabawę , poznanie różnych gatunków zwierząt i ich karmienie, strzyżenie. Pan Andrzej pokazał okolicę podczas pieszej wycieczki, na której widzieliśmy tamy bobrów odcinające bieg rzeki. Poznaliśmy ,, wieś w przeszłości" dzięki zebranym różnym narzędziom rolniczym, gatunki zbóż i ich przeznaczenie. Czas szybko minął i musieliśmy wracać, a szkoda...

 

Wycieczka edukacyjna do Ośrodka Rewalidacyjnego w Brodzie Nowym

W dniu 26.05.2015 r. odbyła się wycieczka edukacyjna do Ośrodka Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Brodzie Nowym. Uczniowie naszej szkoły uczestniczą tam w projekcie pt. ,,Ogród Zmysłów", w którym realizowane są zajęcia teoretyczne i praktyczne dotyczące ogrodnictwa m.in. poznania i uprawy roślin oraz ich przeznaczenia, florystyki. Ponieważ tego dnia był Dzień Matki uczniowie przygotowali pod kierunkiem p. Bogumiły Kisłowskiej piękne bukiety kwiatów dla swoich Mam.

 

 

Piłkarskie zwycięstwo w turnieju o Puchar Dyrektora ZS 8 w Suwałkach

 

Wycieczka - Góry Stołowe -- Dolina Kłodzka - Praga - Wrocław

Dzień pierwszy - Góry Stołowe

 

Dzień drugi - Dolina Kłodzka

 

Dzień trzeci - Praga

 

Dzień czwarty - Wrocław

 

 

 

Pielgrzymka Szkolnego Koła Caritas do Sanktuarium Matki Bożej Studzienicznej

 

W wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego Szkolne Koło Caritas  wyruszyło na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Studzienicznej. Odwiedziliśmy kościół i kaplicę na półwyspie, przed pomnikiem Jana Pawła II zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie. Jedną z atrakcji był  rejs statkiem  po jeziorze Studzienicznym.

Centralnym punktem spotkania była uroczysta Msza św., której przewodniczył ks. bp Jerzy Mazur, ordynariusz ełcki, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. W tym dniu do Studzienicznej zjechały Podwórkowe Kółka Różańcowe Dzieci działające na terenie diecezji ełckiej.  W atmosferze radości i modlitwy wspólnie modliliśmy  się za misjonarzy i misjonarki, Kościół w Chinach, Kościół prześladowany, Ojczyznę i dar mądrości dla narodu. By oddać atmosferę spotkania przytoczę fragment kazania  ks. Biskupa:

"Proście zawsze o pomoc Ducha Świętego. On przychodzi nam z pomocą, abyśmy poznawali dobro, prawdę i piękno. Kiedy nie potraficie rozróżnić, co jest dobre, co jest prawdą, co jest pięknem, co jest miłością; wtedy proście Ducha Świętego, aby pomógł wam rozróżnić dobro od zła, prawdę od kłamstwa i fałszu, miłość od nienawiści, piękno od brzydoty. Proście Ducha Świętego, słowami „Przyjdź Duchu Święty”. Pamiętajcie, że my jesteśmy świątynią Ducha Świętego."


Po Mszy św. był czas na posiłek i kupno pielgrzymkowych pamiątek, następnie  uśmiechnięci powróciliśmy do naszych domów.

 

Święto Szkoły

 

Od pięciu lat nasza szkoła nosi imię Jana Pawła II. Wybraliśmy zatem 18 maja dzień urodzin Papieża jako datę Święta Szkoły.

W bieżącym roku urodziny Papieża Polaka wypadły w poniedziałek. Uczniowie, zamiast do klas, udali się na odświętnie udekorowana halę, na której odbyła się część oficjalna uroczystości. Prowadzący akademię: Paulina – przewodnicząca Samorządu Szkolnego gimnazjum i Hubert – przedstawiciel Samorządu Szkolnego Szkoły Podstawowej serdecznie przywitali wszystkich gości, rodziców, dzieci i młodzież.

Stało się tradycją, że co roku w czasie Święta Szkoły uczniowie z pocztu sztandarowego uroczyście przekazują Sztandar Szkoły swoim młodszym kolegom. W bieżącym roku chorążym pocztu był uczeń klasy III a Paweł Wasilewski, natomiast asystę stanowiły Martyna Remiszewska - uczennica klasy III a i Ewelina Podbielska -uczennica klasy III b. Sztandar odebrali: chorąży - Adrian Kopko z klasy II a oraz asysta Kinga Jurczyk -klasa II a i Barbara Rogucka -klasa IIb.

Po części oficjalnej cała społeczność szkolna, w uroczystym pochodzie, udała się do Kościoła, gdzie uczestniczyła w Mszy Świętej.

Kolejnym punktem programu było złożenie kwiatów pod Dębem Pamięci. Uczniowie przypomnieli postać Jana Józefa Krause oraz historię projektu „Katyń … ocalić od zapomnienia”.

Następnie wszyscy wrócili do budynku szkoły, aby wspólnie zjeść pyszny bigos.

O godzinie 11 rozpoczęły się gry i zabawy .Uczniowie szkoły podstawowej rozegrali turniej „Jeden z dwunastu” Był to turniej wiedzy do którego pytania ułożyli wszyscy nauczyciele uczący w szkole podstawowej. Laureatem został Piotr Staszkiewicz, który otrzymał tablet – nagrodę główną. Natomiast młodzież gimnazjalna uczestniczyła w grze terenowej „ Jan Paweł II – nasz patron”.Na uczniów czekało 8 wyzwań. Musieli oni odnaleźć poszczególne punkty i wykonać przygotowane tam zadanie praktyczne oraz zadanie związane z osobą Patrona. Wszyscy uczestnicy gry otrzymali słodki upominek a trzy pierwsze drużyny nagrody.

Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom , pracownikom szkoły za współorganizację Święta Szkoły oraz młodzieży za uczestnictwo. Cieszymy się, że wspólnie uczciliśmy naszego patrona Jana Pawła II.

 

Pani Komorowska w Filipowie

 

W gorącym okresie wyborczym Filipów odwiedziła Pierwsza Dama Rzeczypospolitej Polskiej Pani Anna Komorowska. Niecodziennemu Gościowi towarzyszyła poseł ziemi suwalskiej Pani Bożena Kamińska i Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Pani  Anna Naszkiewicz. Celem wizyty było spotkanie z kulturą środowisk wiejskich. Gości podejmował Wójt Gminy Filipów Pan Sylwester Koncewicz i Dyrektor GOKiS Pani Barbara Orchowska. Nie było polityki i przemówień, Pani Prezydentowej śpiewała Kapela Onegdaj i zgromadzone członkinie Zespołu Ludowego Rospuda. W dużej sali GOKiS na stołach rozłożone były prace związane ze zbliżającym się Dniem Matki, zgromadzeni goście spróbowali swych sił w robótkach ręcznych. Po rozmowie z wójtem Nasz Gość chwilę porozmawiał ze zgromadzonymi mieszkańcami Filipowa. Chętni otrzymali autograf i zrobili pamiatkowe zdjęcie z Pierwszą Damą.

 

 
Rodzina Szkół JPII

Okienko zaufania

Kontakt z pedagogiem
szkolnym

Orzeł Biały

Do wakacji 26.06.2016 09:00 31 Days
Szukaj w serwisie
Imieniny
P wczoraj: Joanny Zuzanny
Wczoraj: Boryslawa Grzegorza
Dzisiaj: Filipa Pauliny
Jutro: Augustyna Juliana
Po jutro: Jaromira Justa
Faza Księżyca
Układ planet
Pogoda na Słońcu
SDAC
Sprawdź IP
JoomlaWatch Agent
JoomlaWatch 1.2.12 - Joomla Monitor and Live Stats by Matej Koval
JoomlaWatch Visitors


92.8%Poland Poland
3.2%United States United States
2.6%Germany Germany
0.2%United Kingdom United Kingdom
0.1%Russian Federation Russian Federation
0.1%Belgium Belgium
0.1%Ukraine Ukraine
0.1%Netherlands Netherlands
0.1%Spain Spain
0.1%Czech Republic Czech Republic

Dzisiaj: 55
Wczoraj: 58
Bieżący tydzień: 192
Poprzedni tydzień: 431
Bieżący miesiąc: 1371
Poprzedni miesiąc: 1365
Ogółem: 4392