Linki
Gości
Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 
Licznik odwiedzin
325981
DzisiajDzisiaj235
WczorajWczoraj286
W tym tygodniuW tym tygodniu1312
W tym miesiącuW tym miesiącu7575
WszystkichWszystkich325981
50.17.66.61

Pierwszy Dzień Wiosny 2014

 

Spotkanie z saperami

 

III Powiatowy Konkurs Recytatorski pt,, Poeci Pogranicza- Warmii, Mazur i Suwalszczyzny” im. Wacława Klejmonta- Bakałarzewo 2014r.

Konkurs  odbył  się pod  hasłem: Cudze chwalicie, swego nie znacie, w dniu  26.02.2014r w Bibliotece  Publicznej  w Bakałarzewie. Szkołę  Podstawową z Filipowa reprezentowały:

Daria  Dzienis- kl.VIa   i  Marlena  Rogucka- kl.VIa. Uczennice otrzymały wyróżnienia  i pamiątkowe  nagrody książkowe.

 

 

Gimnazjum w  Filipowie  promowały  Kamila  Siękiewicz-kl.IIb,  Maria  Sobuniewska – kl.IIb i  Ewelina Podbielska-kl.IIb.

W  kategorii klas II gimnazjum  I miejsce  zajęła  Kamila  Siękiewicz,  II miejsce -  Ewelina  Podbielska, natomiast Maria  Sobuniewska  otrzymała wyróżnienie i nagrodę  książkową.  Kamila i  Ewelina pojadą  w marcu reprezentować nasze  Gimnazjum  na kolejnym etapie konkursu w Olecku.

GRATULUJEMY   WSZYSTKIM  UCZESTNICZKOM  KONKURSU!
A  KAMILI  I  EWELINIE  ŻYCZYMY  POWODZENIA W OLECKU.

 

Konkurs „Aktywni dla klimatu” w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Zmieniaj nawyki – nie klimat”

W roku szkolnym 2013/2014 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Filipowie  bierze udział w ogólnopolskim konkursie na temat klimatu i działań podejmowanych na rzecz jego ochrony. Konkurs jest częścią ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Zmieniaj nawyki – nie klimat”. Organizatorem konkursu jest Fundacja Ośrodka Edukacji Ekologicznej. Aby wziąć udział w konkursie stworzyliśmy pięcioosobowy ekozespół „Przyjaciele Środowiska”, którego opiekunem jest  p. Małgorzata Rant.

Konkurs łączy w sobie wiele dziedzin współpracy społecznej, pozwala na rozwijanie więzi w środowisku lokalnym i budzi poczucie współodpowiedzialności za stan otoczenia, a w dobie zmian klimatu pozwala na skuteczne działania sprzyjające ich ograniczaniu.Konkurs składa się z dwóch etapów.

W  pierwszym etapie konkursu wykonaliśmy ekologiczną mapę naszej gminy, na której przedstawiliśmy punkty selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, dzikie składowiska śmieci, zakłady produkcyjne, ścieżki rowerowe, tereny zalesione, parki, punkty, w których wykorzystywana jest energia solarna, wodna i wiatrowa. Wykonaliśmy także  diagnozę klimatyczną naszej gminy- przeprowadziliśmy ankiety ekologiczne w naszym środowisku.

W drugim etapie konkursu zorganizujemy i przeprowadzimy  zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (ZSEE)  pod hasłem „Elektroodpady zbierasz – klimat wspierasz!”  w dniach 10 lutego – 30 kwietnia 2014r.

Urządzenia elektryczne i elektroniczne powstają w fabryce,
z zastosowaniem nowoczesnych technologii, przy użyciu surowców
i energii. Gotowy produkt trafia na rynek, czyli do konsumentów.
Z zakupionego sprzętu konsumenci korzystają przez pewien czas, dopóki spełnia on ich oczekiwania. Gdy konsument uzna, że urządzenie stało się przestarzałe i przestało już być dla niego atrakcyjne, zamienia je na nowszy model. Gdy sprzęt ulegnie awarii, również często konsument decyduje się na jego wymianę bo naprawa jest nieopłacalna. Wtedy taki sprzęt nazywamy zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym czyli ZSEE.

Zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (ZSEE) nie wolno wyrzucać do śmietnika z innymi odpadami, gdyż zawierają one szkodliwe substancje ( m. in. azbest, rtęć, kadm, brom), które po przedostaniu się do gleby, wody lub powietrza zatruwają środowisko i stwarzają realne zagrożenie dla zdrowia ludzi i zwierząt. Wyrzucając elektroodpady do śmietnika powodujesz:

  • marnotrawstwo surowców,
  • zaśmiecanie i zatruwanie środowiska,
  • niszczenie przyrody,
  • szkodzenie własnemu zdrowiu,
  • łamanie prawa i narażanie się na karę.

Elektroodpady (ZSEE) powinny być selektywnie zbierane, a następnie poddawane bezpiecznemu przetworzeniu i przekazane do recyklingu i odzysku. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny należy oddawać do specjalnych punktów zbierania ZSEE, a także do sklepów, w których dokonuje się zakupu nowego sprzętu elektrycznego lub elektronicznego.

Zespół Szkół w Filipowie organizuje selektywną zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (ZSEE) w ramach kampanii edukacyjnej „Zmieniamy nawyki nie klimat ”  w dniach 10 lutego  – 30 kwietnia 2014r. Zbieramy m. in.: lodówki, zamrażarki, pralki, zmywarki, piekarniki, klimatyzatory, wentylatory, odkurzacze, żelazka, tostery, miksery, młynki do kawy, suszarki, depilatory, golarki, zegarki, wagi, komputery, drukarki, laptopy, kopiarki, kalkulatory, faksy, aparaty telefoniczne, radioodbiorniki, telewizory, dyktafony, magnetofony, kamery, wideo, DVD, sprzęt Hi-Fi, wzmacniacze, instrumenty muzyczne, świetlówki, żarówki energooszczędne, wiertarki, kosiarki, kolejki elektryczne, gry wideo, gierki kieszonkowe.

Warto rozejrzeć się w domu i sprawdzić  czy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny nie zalega na strychu czy w piwnicy. Najczęściej już do niczego się nie przyda! Stare i zużyte sprzęty rzadko przydają się w przyszłości – nie powinno się ich przechowywać na strychach lub w piwnicach. Zanieśmy je do punktu odbioru ZSEE.

Miejsce zbiórki: Zespół Szkół w Filipowie ul. Konopnickiej 6 ( za szkołą od strony kotłowni). Dodatkowych informacji udziela: p. Małgorzata Rant  tel. 87 56 96 488

Warto wiedzieć, że gdyby zebrać powstające w ciągu roku elektroodpady i załadować je na jeden pociąg, to opasałby kulę ziemską.

 

Targi edukacyjne 2014

 

Zbieraj – nie wyrzucaj!

Od 31 października do 30 listopada 2013r. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Filipowie brała udział w wojewódzkim konkursie na zbieranie zużytych baterii i akumulatorów małogabarytowych przez uczniów. Zebraliśmy prawie 400 kg baterii. Nasza szkoła zajęła w tym konkursie 16 miejsce w województwie na 119 szkół, które brały w nim udział. Wyróżnienie w konkursie otrzymał Mateusz Ślimkowski uczeń klasy VIb.

 

Podsumowanie konkursów szkolnych w klasach 4-6

 

Wyniki  Konkursu  Ortograficznego dla uczniów klas IV-VI  Szkoły Podstawowej.

 

Kategoria klas IV

 

I miejsce- Andrzej Jurczyk kl. IVb

II miejsce- Natalia  Bitowska kl. IVb

III miejsce- Bartosz Bitowski kl.IVb

 

Kategoria klas V-VI

 

I miejsce- Hubert  Rudziewicz kl.Vb

II miejsce- Marlena Rogucka kl. VIa

III miejsce- Zuzanna Zaśkiewicz kl.VIa

IV miejsce- Julia  Jonio kl. Vb

V miejsce- Hanna Jurewicz kl.VIb

 

GRATULUJEMY.

 

Gazetka 2013-2014

 

Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe w roku szkolnym 2013/2014

Dwie uczennice z naszej szkoły- z klasy VI a Zuzanna Zaśkiewicz  i Marlena Rogucka doszły do finału konkursu, ,, po drodze’’ pokonując etap szkolny i etap rejonowy. 10.02.2014r – Marlena Rogucka wzięła udział w etapie wojewódzkim  Konkursu Matematycznego w Białymstoku, natomiast dzień później – 11.02.2014r Zuzia  uczestniczyła w Konkursie Języka Polskiego ,również w Białymstoku. Czekamy na oficjalne ogłoszenie wyników przez Kuratorium Oświaty w Białymstoku.

Gratulujemy Zuzi i Marlenie i życzymy dalszych sukcesów w nauce.

 
Orzeł Biały

Logo szkoły

 

Okienko zaufania

Kontakt z pedagogiem
szkolnym

Do wakacji 26.06.2015 09:00 209 Days
Szukaj w serwisie
Imieniny
P wczoraj: Delfiny Sylwestra
Wczoraj: Waleriana Wilgiusza
Dzisiaj: Leslawa Zdzislawa
Jutro: Blazeja Saturnina
Po jutro: Maury
Faza Księżyca
Układ planet
Pogoda na Słońcu
SDAC
Sprawdź IP
JoomlaWatch Agent
JoomlaWatch 1.2.12 - Joomla Monitor and Live Stats by Matej Koval
JoomlaWatch Visitors


89.1%Poland Poland
4.3%United States United States
1.3%Brazil Brazil
0.6%Germany Germany
0.5%Kuwait Kuwait
0.4%Italy Italy
0.4%Russian Federation Russian Federation
0.3%China China
0.2%Mexico Mexico
0.2%United Kingdom United Kingdom

Dzisiaj: 41
Wczoraj: 48
Bieżący tydzień: 253
Poprzedni tydzień: 309
Bieżący miesiąc: 1293
Poprzedni miesiąc: 1262
Ogółem: 3732