Linki
Gości
Naszą witrynę przegląda teraz 50 gości 
Licznik odwiedzin
1917922
DzisiajDzisiaj2645
WczorajWczoraj3559
W tym tygodniuW tym tygodniu12559
W tym miesiącuW tym miesiącu64767
WszystkichWszystkich1917922
54.166.157.192

Na tropie wierszy Jana Brzechwy - rozdanie nagród

 

 

Zielona szkoła klasy IIIB w Osowcu

 

 

Czytamy dzieciom

Dobra książka , którą można czytać na głos, przynosi radość dzieciom i dorosłym, buduje pomost między pokoleniami.

Aby rozbudzić w dzieciach zainteresowanie czytaniem i zachęcić dorosłych do czytania dzieciom, 20 maja 2016r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Filipowie odbyła się impreza czytelnicza „CEN czyta dzieciom” w ramach ogólnopolskiej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”.

Dla dzieci z punktu przedszkolnego , oddziałów przedszkolnych , klas I i II czytali: p. Sylwester Koncewicz - Wójt Gminy Filipów, p. Radosław Świerzbin – przewodniczący Rady Gminy Filipów,
p. Ewa Łebkowska – Dyrektor Zespołu Szkół w Filipowie, p. Marek Dziatkowski – przewodniczący Rady Rodziców, p. Piotr Szymanowski i p. Tomasz Szymański – przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej, p. Grzegorz Józwik z posterunku policji w Filipowie, p. Urszula Zadykowicz – przedstawiciel rodziców, p. dr Barbara Nowacka z Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach. Czytaniu towarzyszyły zabawy przy muzyce, które prowadziła p. Maria Lauryn.

 

Zuśniańskie krajobrazy, przepiękne okolice. Wszystkiego nie wyliczę…

             W dniach 18-20.05.2016r grupa rewalidacyjna z Zespołu Szkół w Filipowie przebywała na Zielonej Szkole w gospodarstwie agroturystycznym u państwa Violetty i Andrzeja Kamińskich w ,,Miodoborzu’’, w Motulach Starych. Uczniowie mieli możliwość odpoczynku na świeżym powietrzu, w otoczeniu pięknej, nieskażonej cywilizacją przyrody. W ciszy, spokoju, wśród okolicznych lasów , śpiewu ptaków i rzeki Zuśnianki. Podczas pobytu dzieci skorzystały z oferowanych na miejscu zajęć edukacyjnych, widziały różne zwierzęta- dziki, daniele, świnki wietnamskie, barany, kozy… Pan Andrzej opowiedział uczniom o zwyczajach i zachowaniu zwierząt, zasadach ich karmienia i opieki nad nimi. Dzieci zwiedziły też Muzeum Starej Wsi, w którym zobaczyły i obejrzały mnóstwo eksponatów- dawnych narzędzi rolniczych, rzeczy codziennego użytku, przedmiotów z czasów II wojny światowej… Poznały ich zastosowanie i pochodzenie. Pani Renata przeprowadziła też z uczniami zajęcia przyrodnicze, pokazywała i nazywała różne gatunki roślin, krzewów, drzew i kwiatów. Młodzież skorzystała też z lekcji gotowania, uczyła się kroić warzywa, stosować przyprawy kuchenne. Nie zabrakło zajęć ruchowo-sportowych. Zakończeniem pobytu na Zielonej Szkole było wspólne ognisko ,śpiew, kiełbaski, zabawa. Z uśmiechem i radością w sercach , cali i zdrowi wróciliśmy do Filipowa.

 

Obchody Święta Szkoły 2016r.

 

Prezentacja poświęcona Historii Szkoły w Filipowie >>>

 

Konkurs literacki - "Ale bajka"

Konkurs literacki ,,Ale bajka” zorganizowany został po raz trzeci z kolei przez Zespół Szkół nr 10 w Suwałkach. Polegał na napisaniu przez uczennicę bajki poetyckiej, której bohaterami miały być zwierzęta. Bajka, musiała oczywiście zawierać morał (pouczenie dla ludzi). W konkursie brało udział 28 uczniów z sześciu, różnych szkół z Suwałk i rejonu. Uczennica naszej szkoły, z klasy VI a – Ewelina Bielecka zajęła I miejsce, otrzymała dyplom i nagrodę książkową. Gratulujemy! Do konkursu została przygotowana przez nauczycielkę języka polskiego- Panią Agnieszkę Jurewicz.

 

Noc Muzeów

 

 

Pielgrzymka Szkolnego Koła Caritas do Studzienicznej

 

 

Sukcesy szachowe

 

Rodzina Szkół JPII

Cybernauci

Okienko zaufania

Kontakt z pedagogiem
szkolnym

Orzeł Biały

Do wakacji 23.06.2017 09:00 -28 Days
Szukaj w serwisie
Imieniny
P wczoraj: Emila Erwina
Wczoraj: Wincentego Wodzislawa
Dzisiaj: Czeslawa Fryderyka
Jutro: Daniela Dalidy
Po jutro: Marii Magdaleny
Faza Księżyca
Układ planet
Pogoda na Słońcu
SDAC
Sprawdź IP
JoomlaWatch Agent
JoomlaWatch 1.2.12 - Joomla Monitor and Live Stats by Matej Koval
JoomlaWatch Visitors


90.3%Poland Poland
5.8%United States United States
1.5%Germany Germany
0.3%United Kingdom United Kingdom
0.3%Russian Federation Russian Federation
0.3%Kuwait Kuwait
0.2%Canada Canada
0.1%Romania Romania
0%Netherlands Netherlands
0%Ukraine Ukraine

Dzisiaj: 9
Wczoraj: 11
Bieżący tydzień: 73
Poprzedni tydzień: 133
Bieżący miesiąc: 454
Poprzedni miesiąc: 1589
Ogółem: 4578