Z historii Filipowa
Strefa wiedzy
Linki
Logowania
Naszą witrynę przegląda teraz 99 gości 
Licznik odwiedzin
2278579
DzisiajDzisiaj681
WczorajWczoraj1033
W tym tygodniuW tym tygodniu1714
W tym miesicuW tym miesicu38239
WszystkichWszystkich2278579
54.145.124.143

Czytamy dzieciom

Dobra ksika , któr mona czyta na gos, przynosi rado dzieciom i dorosym, buduje pomost midzy pokoleniami.

Aby rozbudzi w dzieciach zainteresowanie czytaniem i zachci dorosych do czytania dzieciom, 20 maja 2016r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawa II w Filipowie odbya si impreza czytelnicza „CEN czyta dzieciom” w ramach ogólnopolskiej kampanii „Caa Polska czyta dzieciom”.

Dla dzieci z punktu przedszkolnego , oddziaów przedszkolnych , klas I i II czytali: p. Sylwester Koncewicz - Wójt Gminy Filipów, p. Radosaw wierzbin – przewodniczcy Rady Gminy Filipów,
p. Ewa ebkowska – Dyrektor Zespou Szkó w Filipowie, p. Marek Dziatkowski – przewodniczcy Rady Rodziców, p. Piotr Szymanowski i p. Tomasz Szymaski – przedstawiciele Ochotniczej Stray Poarnej, p. Grzegorz Józwik z posterunku policji w Filipowie, p. Urszula Zadykowicz – przedstawiciel rodziców, p. dr Barbara Nowacka z Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwakach. Czytaniu towarzyszyy zabawy przy muzyce, które prowadzia p. Maria Lauryn.

 

             W dniach 18-20.05.2016r grupa rewalidacyjna z Zespou Szkó w Filipowie przebywaa na Zielonej Szkole w gospodarstwie agroturystycznym u pastwa Violetty i Andrzeja Kamiskich w ,,Miodoborzu’’, w Motulach Starych. Uczniowie mieli moliwo odpoczynku na wieym powietrzu, w otoczeniu piknej, nieskaonej cywilizacj przyrody. W ciszy, spokoju, wród okolicznych lasów , piewu ptaków i rzeki Zunianki. Podczas pobytu dzieci skorzystay z oferowanych na miejscu zaj edukacyjnych, widziay róne zwierzta- dziki, daniele, winki wietnamskie, barany, kozy… Pan Andrzej opowiedzia uczniom o zwyczajach i zachowaniu zwierzt, zasadach ich karmienia i opieki nad nimi. Dzieci zwiedziy te Muzeum Starej Wsi, w którym zobaczyy i obejrzay mnóstwo eksponatów- dawnych narzdzi rolniczych, rzeczy codziennego uytku, przedmiotów z czasów II wojny wiatowej… Poznay ich zastosowanie i pochodzenie. Pani Renata przeprowadzia te z uczniami zajcia przyrodnicze, pokazywaa i nazywaa róne gatunki rolin, krzewów, drzew i kwiatów. Modzie skorzystaa te z lekcji gotowania, uczya si kroi warzywa, stosowa przyprawy kuchenne. Nie zabrako zaj ruchowo-sportowych. Zakoczeniem pobytu na Zielonej Szkole byo wspólne ognisko ,piew, kiebaski, zabawa. Z umiechem i radoci w sercach , cali i zdrowi wrócilimy do Filipowa.

 

 

Prezentacja powicona Historii Szkoy w Filipowie >>>

 

Konkurs literacki - "Ale bajka"

Konkurs literacki ,,Ale bajka” zorganizowany zosta po raz trzeci z kolei przez Zespó Szkó nr 10 w Suwakach. Polega na napisaniu przez uczennic bajki poetyckiej, której bohaterami miay by zwierzta. Bajka, musiaa oczywicie zawiera mora (pouczenie dla ludzi). W konkursie brao udzia 28 uczniów z szeciu, rónych szkó z Suwak i rejonu. Uczennica naszej szkoy, z klasy VI a – Ewelina Bielecka zaja I miejsce, otrzymaa dyplom i nagrod ksikow. Gratulujemy! Do konkursu zostaa przygotowana przez nauczycielk jzyka polskiego- Pani Agnieszk Jurewicz.

 

 

 
Więcej artykułów…
Szkoła współpracuje

Rodzina szkół

Cybernauci

Okienko zaufania

Kontakt z pedagogiem
szkolnym

Orzeł biały
Do wakacji 23.06.2018 09:00 213 Days
Szukaj w serwisie
Imieniny
P wczoraj: Elzbiety Seweryna
Wczoraj: Anatola Sedzimira
Dzisiaj: Janusza Konrada
Jutro: Marka Cecylii
Po jutro: Adeli Klemensa
Faza księżyca
Układ planet
Pogoda na słońcu
SDAC