Z historii Filipowa
Strefa wiedzy
Linki
Logowania
Naszą witrynę przegląda teraz 140 gości 
Licznik odwiedzin
2377096
DzisiajDzisiaj437
WczorajWczoraj812
W tym tygodniuW tym tygodniu3249
W tym miesicuW tym miesicu18364
WszystkichWszystkich2377096
54.90.202.184


W ramach Europejskich Dni Sportu dla Wszystkich Gminny Orodek Kultury w Filipowie zaprosi uczniów klasy Va do udziau w Turnieju Tenisa Stoowego w Warsztacie Terapii Zajciowej. Dwugodzinne rozgrywki zaowocoway pucharami. Zwycizcom serdecznie gratulujemy a GOK i WTZ dzikujemy za zaproszenie.

 

 

 

      W dniach 01 -03 czerwca 2016 roku, uczniowie  klasy VI b wyjechali wraz z wychowawczyni p. Agnieszk i opiekunem p. Renat na Zielon Szko. Baz byo gospodarstwo agroturystyczne p. Andrzeja Adamowicza ,, U róde Rospudy". Uczniowie rozstawili namioty, zapoznali si z zasadami obowizujcymi w miejscu pobytu, ogldali rosnce roliny. Pani Agnieszka oprowadzia wszystkich  po terenie. Mona byo zobaczy miejsce tzw. Jeziorki, w których ptaki i zwierzta maj swój dom. Rosn tam te urawiny oraz roliny, które nie zmieniy si od tysicy lat. Nastpnie wykonane zostay prace plastyczne z miejsc wybranych przez uczniów i spisana lista zalet tego terenu. Na zakoczenie odbya si dyskoteka oraz karaoke w wykonaniu uczniów. Wszyscy mio spdzili czas i wrócili cali i zdrowi do rodziców.

 

W ramach obchodów Dnia Dziecka uczniowie klasy VI a wybrali si na wycieczk rowerow nad jezioro Rospuda. Cisza, spokój, lazurowa woda, okoliczna ziele i drzewa wprawiy wszystkich w dobry nastrój. Uczniowie spdzili czas przy wspólnym ognisku i piewie, a take opalali si, grali w pik, ,,piknikowali’’. Poniej zamieszczamy zdjcia, a Pani Anetcie Bachurskiej dzikujemy za pomoc i opiek. 

CIEKAWOSTKA -  Etymologia nazwy miesica czerwiec nie jest do koca jasna. Jedna z hipotez wywodzi j od lgncych si w tym miesicu czerwi, czyli larw pszczó. Ale jest te inna hipoteza. Otó uwaa si, e nazwa pochodzi od roliny , która nazywa si ,, czerwiec trway”.

Co ciekawe? Hipotezy te nie s do koca sprzeczne, bowiem nazwa roliny najpewniej pochodzi od owadów, które j zapylaj.

 
Szkoła współpracuje

Rodzina szkół

Cybernauci

Okienko zaufania

Kontakt z pedagogiem
szkolnym

Orzeł biały
Do wakacji 23.06.2018 09:00 120 Days
Szukaj w serwisie
Imieniny
P wczoraj: Leona Ludomira
Wczoraj: Roberta Eleonory
Dzisiaj: Marty Malgorzaty
Jutro: Romany Damiana
Po jutro: Macieja Marka
Faza księżyca
Układ planet
Pogoda na słońcu
SDAC