Z historii Filipowa
Strefa wiedzy
Linki
Logowania
Naszą witrynę przegląda teraz 104 gości 
Licznik odwiedzin
2613589
DzisiajDzisiaj1099
WczorajWczoraj1877
W tym tygodniuW tym tygodniu1099
W tym miesicuW tym miesicu27221
WszystkichWszystkich2613589
54.80.7.173

Comenius ?Brave enough to be kind?


We wrzeniu 2010 r. w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawa II w Filipowie rozpoczto realizacj midzynarodowego projektu wielostronnego Comenius ?Brave enough to be kind?. Program Comenius jest jednym z czterech programw sektorowych Programu ?Uczenie si przez cae ycie? (Lifelong Learning Programme) wspierajcym finansowo oraz merytorycznie midzy innymi partnersk wspprac placwek edukacyjnych polegajc na realizowaniu wsplnego projektu.

Nauczyciele szkoy we wsppracy z nauczycielami ze szk z Portugalii, Rumunii, Bugarii i Woch opracowali program profilaktyczny, ktry po uzyskaniu pozytywnej oceny Narodowych Agencji Programu Comenius uzyska dofinansowanie na realizacje w roku szkolnym 2010/2011 oraz 2011/2012. Program obejmuje wymian dowiadcze kadry pedagogicznej, opracowanie i wdraanie dziaa majcych na celu walk ze zjawiskiem przemocy szkolnej oraz poznawanie systemw edukacyjnych w krajach partnerskich poprzez wizyty uczniw i nauczycieli w tyche szkoach . Szkoa w Filipowie ma do zrealizowania w cigu dwch lat 24 mobilnoci - w tym 12 mobilnoci uczniw oraz 12 mobilnoci nauczycieli (1 mobilno - 1 wyjazd jednej osoby za granic).

Pierwsza z wizyt miaa ju miejsce w dniach 4-7 listopada 2010 r. w Bukareszcie, gdzie przedstawiciele szk biorcych udzia w programie spotkali si, by pozna si oraz opracowa harmonogram dziaa na kolejne miesice. Z Gimnazjum w Filipowie w spotkaniu uczestniczyli: pani dyrektor Zespou Szkol w Filipowie, dwoje nauczycieli oraz czworo uczniw z klas III gimnazjum. Uczniowie zostali zakwaterowani u rodzin swoich rumuskich kolegw i koleanek, dziki czemu mogli dodatkowo pozna kultur i ycie codzienne modziey w Rumunii. Jzykiem programu jest j. angielski, dlatego spotkanie byo dla uczniw doskona okazj wykorzystania swoich umiejtnoci jzykowych w praktyce. Obecnie szkoy biorce udzia w programie, poza innymi dziaaniami, maj opracowa logo i haso programu, ktre wezm udzia w konkursie, ktrego fina odbdzie si w Portugalii. Gimnazjum w Filipowie bdzie goci nauczycieli oraz uczniw z krajw partnerskich w maju 2011 r.

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Doradztwo zawodowe

 

Rodzina szkół

Cybernauci

Okienko zaufania

Kontakt z pedagogiem
szkolnym

Orzeł biały
Do wakacji 23.06.2018 09:00 -24 Days
Szukaj w serwisie
Imieniny
P wczoraj: Bonawentury Stelii
Wczoraj: Dawida Henryka
Dzisiaj: Eustachego Marii
Jutro: Anety Bogdana
Po jutro: Emila Erwina
Faza księżyca
Układ planet
Pogoda na słońcu
SDAC