Z historii Filipowa
Strefa wiedzy
Linki

19 maja 2017 r. nie siedzielimy jak zwykle w awkach. Korzystajc z oferty edukacyjnej Orodka ?Pogranicze ? Sztuk, Kultur, Narodw? w Sejnach wyjechalimy na zajcia edukacyjne do Dworku Czesawa Miosza w Krasnogrudzie.

Obejrzelimy film pt. ?Przyni mi si sen powrotu? i obejrzelimy wystaw Midzynarodowego Centrum Dialogu pt. ?Miosz. Szukanie ojczyzny?. Przewodnik wystawy, Pani Boena Bartosiewicz, opowiedziaa nam o zwizkach poety z Krasnogrud, przedstawia histori dworu i jego mieszkacw, zachcia nas do udziau w warsztatach edukacyjnych w przyszym roku szkolnym. Mielimy te okazj obejrze animacje o tematyce kultury pogranicza polsko ? litewskiego, zrealizowane przez modzie z Sejn.

Przy okazji zwiedzilimy Bazylik w Sejnach. Bardzo dzikujemy panu Tadeuszowi za ciekawe opowieci o Sejnach i Dominikanach a pani Ani Domaskiej za niezwyk lekcj jzyka polskiego.

Uczniowie klasy VI a i VI b.

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Doradztwo zawodowe

 

Rodzina szkół

Orzeł biały