Z historii Filipowa
Strefa wiedzy
Linki

Uwaga niewybuch - nie wszystko co znajdziesz jest bezpieczne

W trakcie spotkania z saperami uczniowie dowiedzieli się jak zachować się w przypadku znalezieniu niewybuchu i kogo powiadomić o podejrzanym znalezisku. Przy pomocy atrap niewybuchów uczniowie zapoznani zostali z rodzajami niebezpiecznych przedmiotów i z zasadami postępowania mającymi na celu ochronę zdrowia i życia przed ,,żelazną śmiercią”. Uczniowie poznali również zasady pracy patrolu, sposoby przewożenia i zabezpieczania miejsc, w których odkryto niewybuchy, zobaczyli sprzęt, jakim pracują saperzy na co dzień, łącznie z pojazdami specjalnymi. Niektórzy uczniowie założyli na siebie ochronne kamizelki i hełmy, ale nie mieli sił udźwignąć ich ciężar. Taki właśnie ubiór zakładają na siebie saperzy wykonujący niebezpieczną pracę. 

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Doradztwo zawodowe

 

Rodzina szkół

Orzeł biały