Z historii Filipowa
Strefa wiedzy
Linki

Wiosenne Zawody Zrzeszenia LZS w biegach przełajowych - Dowspuda 2018

Biegi przełajowe organizowane przez Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych należą do największych cyklicznych imprez masowych dzieci i młodzieży w Polsce. Od lat gospodarzem powiatowych zawodów organizowanych przez Suwalskie Zrzeszenie LZS jest Zespół Szkół im. gen.Ludwika Michała Paca w Dowspudzie. Dziewczęta i chłopcy rywalizują w 10 kategoriach wiekowych na dystansach od 750 m do 2400 m, biegnąc przez dawny park Ludwika Paca wokół pozostałości po Jego pałacu.

W tegorocznej wiosennej edycji zawodów wystartowało 841 zawodniczek i zawodników z 31 szkół z terenu powiatu suwalskiego, sejneńskiego oraz z miasta Suwałki a także 17 uczestników z 4 ośrodków dla osób niepełnosprawnych. Imprezie patronowało Starostwo Powiatowe w Suwałkach.

Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się walecznie, zajmując w klasyfikacji ogólnej wśród szkół podstawowych i gimnazjów (roczniki 2004-2002) trzecie miejsce.

W biegu dziewcząt w rocznikach 2008 i młodsze pierwsze miejsce zajęła Alicja Kibitlewska. Ala w biegu na 750m prowadziła od początku do końca, a na metę przybiegła z dużą przewagą. Biegi najmłodszych roczników są bardzo licznie obsadzone. Nasza zawodniczka na tym dystansie biegła już po raz trzeci. W pierwszym swym biegu zmieściła się w dziesiątce, jako ośmiolatka była druga, jako dziewięciolatka nie miała już sobie równych.

Bardzo dobrze zaprezentowały się też nasze gimnazjalistki. Ewelina Bielecka w biegu dziewcząt rocznik 2003 na dystansie 1350m zajęła trzecie miejsce. Anita Gliniecka w biegu rocznika 2002 wywalczyła także trzecie miejsce. W starszych rocznikach zawodnicy i zawodniczki wielokrotnie już ze sobą rywalizowali. Ewelina i Anita w poprzednich latach wielokrotnie zajmowały miejsca na podium.

Sportowym zmaganiom towarzyszyła bardzo ładna pogoda i dobra organizacja. Po biegu uczniowie pośilili się gorącą grochówką i herbatą. W powietrzu unosił się zapach kwitnących sadów i wiosenny śpiew ptaków.

 
Doradztwo zawodowe

 

Rodzina szkół

Orzeł biały