Z historii Filipowa
Strefa wiedzy
Linki

Spotkanie z panem Andrzejem Pohoreckim – „Wspomnienia z Powstania Warszawskiego”

2 października uczniowie klas VIII i III gimnazjum wraz z opiekunami mieli zaszczyt spotkać się z panem Andrzejem Pohoreckim, by posłuchać wspomnień gościa z czasów Powstania Warszawskiego i powojennej Polski.

W chwili wybuchu Powstania pan Andrzej był kilkuletnim dzieckiem, jednak wydarzenia owych dni pozostawiły w jego pamięci niezatarty ślad. Ukazując historyczne zdjęcia, oraz wspominając fakty, które pamięta, bądź też zna z opowiadań rodzinnych, pan Pohorecki przybliżył młodzieży czasy, które wypełnione były strachem, niepokojem o los najbliższych i losy kraju.

W opowieści odnaleźliśmy zarówno entuzjazm powstańców, grozę i koszmar przeżywane w czasie walk o Stolicę, tragedie rodzin, pozbawionych dachu nad głową oraz głęboką wiarę w działanie Bożej Opatrzności, dzięki której rodzina Państwa Pohoreckich przetrwała.

Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali prelekcji.

W rozmowie z gościem wypytywali o szczegóły i dodatkowe informacje. Mamy nadzieję, że nie jest to nasze ostatnie spotkanie.

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Doradztwo zawodowe

 

Rodzina szkół

Orzeł biały