Z historii Filipowa
Strefa wiedzy
Linki
Logowania
Naszą witrynę przegląda teraz 151 gości 
Licznik odwiedzin
2450221
DzisiajDzisiaj6
WczorajWczoraj1202
W tym tygodniuW tym tygodniu6
W tym miesicuW tym miesicu33530
WszystkichWszystkich2450221
54.198.78.121

Dnia 20 wrzenia 2010 roku w Szkole Podstawowej i Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawa II Odby si krtki apel ku czci w. Stanisawa Kostki , ktry jest patronem dzieci polskich. Podczas apelu zostao wywietlonych 15 slajdw na temat jego krtkiego ycia i kapastwa. Dziewczta ze Szkolnego Koa Caritas przeczytay nam biografi . Zaprezentowane take zostay wiersze nawizujce to witoci np.:

Szli wici przez Polsk,
Szli kapani i krlewicze,
Szli biedni i bogaci, nikt ich dzi nie zliczy.
Daj nam Boe, w Polsce caej dobrze, mdrze y.
Naucz , jak w tych dziwnych czasach,
Kady moe witym by.
Szli wici przez Polsk
I do dzisiaj tak wdruj,
jak Boe latarnie drog
do Jezusa nam wskazuj.

Midzy slajdami zesp Stokrotki zapiewa trzy piosenki . Jedn z nic by utwr Arki Noego pt .wity Umiechnity .Pniej ks. Cezary-wikary i nasz wspaniay katecheta poprosi o powstanie i wszyscy razem odmwilimy Litani do w. Stanisawa. Przebieg apelu nic nie zakcio ,poniewa uczniowie zachowali pen cisz i powag . Na koniec gos zabraa Pani Dyrektor. Podzikowaa wszystkim za przybycie i wysuchanie oraz za przygotowanie apelu, gdy by on pierwszym apelem o w. Stanisawie Kostce w caej historii szk. Podzikowania popyny take od publicznoci w postaci gromkich braw. My te bardzo serdecznie dzikujemy Dyrekcji za pozwolenie na przygotowanie tego apelu. Dzikujemy take ja jego wysuchanie. I pamitajmy o tym by w. Stanisaw zawsze goci w naszym sercu.

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Rodzina szkół

Cybernauci

Okienko zaufania

Kontakt z pedagogiem
szkolnym

Orzeł biały
Do wakacji 23.06.2018 09:00 61 Days
Szukaj w serwisie
Imieniny
P wczoraj: Bartosza Feliksa
Wczoraj: Kai Lukasza
Dzisiaj: Jerzego Wojciecha Idziego
Jutro: Aleksego Horacego
Po jutro: Marka Jaroslawa
Faza księżyca
Układ planet
Pogoda na słońcu
SDAC