Linki
Gości
Naszą witrynę przegląda teraz 76 gości 
Licznik odwiedzin
1917936
DzisiajDzisiaj2659
WczorajWczoraj3559
W tym tygodniuW tym tygodniu12573
W tym miesiącuW tym miesiącu64781
WszystkichWszystkich1917936
54.166.157.192

caritas

X rocznica powstania Caritas w Zespole Szkół w Filipowie

 

 

Pielgrzymka Szkolnego Koła Caritas do Sanktuarium Matki Bożej Studzienicznej

 

W wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego Szkolne Koło Caritas  wyruszyło na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Studzienicznej. Odwiedziliśmy kościół i kaplicę na półwyspie, przed pomnikiem Jana Pawła II zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie. Jedną z atrakcji był  rejs statkiem  po jeziorze Studzienicznym.

Centralnym punktem spotkania była uroczysta Msza św., której przewodniczył ks. bp Jerzy Mazur, ordynariusz ełcki, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. W tym dniu do Studzienicznej zjechały Podwórkowe Kółka Różańcowe Dzieci działające na terenie diecezji ełckiej.  W atmosferze radości i modlitwy wspólnie modliliśmy  się za misjonarzy i misjonarki, Kościół w Chinach, Kościół prześladowany, Ojczyznę i dar mądrości dla narodu. By oddać atmosferę spotkania przytoczę fragment kazania  ks. Biskupa:

"Proście zawsze o pomoc Ducha Świętego. On przychodzi nam z pomocą, abyśmy poznawali dobro, prawdę i piękno. Kiedy nie potraficie rozróżnić, co jest dobre, co jest prawdą, co jest pięknem, co jest miłością; wtedy proście Ducha Świętego, aby pomógł wam rozróżnić dobro od zła, prawdę od kłamstwa i fałszu, miłość od nienawiści, piękno od brzydoty. Proście Ducha Świętego, słowami „Przyjdź Duchu Święty”. Pamiętajcie, że my jesteśmy świątynią Ducha Świętego."


Po Mszy św. był czas na posiłek i kupno pielgrzymkowych pamiątek, następnie  uśmiechnięci powróciliśmy do naszych domów.

 

Wyjazd do Domu Dziecka w Pawłówce

W dniu 4 grudnia członkowie Szkolnego Koła Caritas odwiedzili  Domu Dziecka w Pawłówce, ze sobą  zabraliśmy słodycze zebrane w czasie szkolnej akcji zbierania łakoci. Część osób miała już tam znajomych,  ta  druga część poznała nowych kolegów i koleżanki.  Integracja powiodła się, wszyscy razem miło spędziliśmy czas. Kto wie? kiedy wspólnie się znów spotkamy, do zobaczenia, do widzenia :)

 

Wyjazd Szkolnego Koła Caritas do Ełku

Dnia 29 września 2012r. Szkolne Koło Caritas, pod opieką P. Iwony Baginśkiej, P. Katarzyny Panek i P. Barbary Gużewskiej, pojechało na XX-lecie Caritasu Diecezji Ełckiej. Na miejscu odbyła się uroczysta  Msza Święta prowadzona przez J. E. Ks. Bp. Jerzego Mazura. W czasie Mszy zostały złożone dary na Dom Samotniej Matki w Ełku. Gdzie wolontariusze i inne koła Caritas darowały przedmioty typu: czajniki bezprzewodowe, deski do prasowania, pościel itp. Natomiast Filipów zabłysnął oryginalnością i w darze złożył: dar pieniężny, Encyklopedię Jana Pawła II i grzyby (wypiek Pani Basi) Z pewnością wielu zastanawiało się, czy grzyby te były zbierane przez Naszych Księży:). Po Mszy czekał Nas ciekawy wykład na temat działalności Caritasu. Następnie udaliśmy się do Wyższego Seminarium Duchownego, tam usłyszeliśmy o codziennym życiu księży i działalności Caritas. Z pewnością wielu z Nas odkryło i doceniło istnienie "Okna Życia" i pracę ludzi w nim. Po poczęstunku przygotowanym przez kleryków, wróciliśmy w bardzo miłej atmosferze do Filipowa, a później do swoich domów. Myślę, że wyjazd ten można zaliczyć do udanych . :)

- Ewelina Chalecka (IIIB)

 

Jasełka 2010

Jasełka przygotowane przez klasę IIIb

Jasełka gimnazjalna

 
Więcej artykułów…

Rodzina Szkół JPII

Cybernauci

Okienko zaufania

Kontakt z pedagogiem
szkolnym

Orzeł Biały

Do wakacji 23.06.2017 09:00 -28 Days
Szukaj w serwisie
Imieniny
P wczoraj: Emila Erwina
Wczoraj: Wincentego Wodzislawa
Dzisiaj: Czeslawa Fryderyka
Jutro: Daniela Dalidy
Po jutro: Marii Magdaleny
Faza Księżyca
Układ planet
Pogoda na Słońcu
SDAC
JoomlaWatch Agent
JoomlaWatch 1.2.12 - Joomla Monitor and Live Stats by Matej Koval
JoomlaWatch Visitors


90.3%Poland Poland
5.8%United States United States
1.5%Germany Germany
0.3%United Kingdom United Kingdom
0.3%Kuwait Kuwait
0.3%Russian Federation Russian Federation
0.2%Canada Canada
0.1%Romania Romania
0%Netherlands Netherlands
0%Ukraine Ukraine

Dzisiaj: 9
Wczoraj: 11
Bieżący tydzień: 73
Poprzedni tydzień: 133
Bieżący miesiąc: 454
Poprzedni miesiąc: 1589
Ogółem: 4578